"בשבע" - למה אתם מקדמים אתרים בעייתיים?

משה למפרט, כ"ה בחשון תשס"ט,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
ראשית, התצנלותי על פרק הזמן הרב שעבר מעת פרסום הפוסט הקודם ועד לזה. באמת שניסיתי, פשוט לא היו רעיונות.
 
כידוע לרובכם, כותב שורות אלו הוא מכור כבד, שמבלה כ-95% מסדר היום שלו מול מסך המחשב או מכשירים קטנים מחוברי אינטרנט, שישה ימים בשבוע, עד לדקה שבה נכנסת שבת.
מהדקה שבה נכנסת שבת אין הרבה אפשרויות חוץ מלישון, וכך אני מוצא את עצמי מדי שבת מבלה כ-6-8 שעות בקריאת עיתונים. הצפה, מקור ראשון, BusinessWeek (מקור ראשון) וכמובן גם החינמון (האיכותי בדרך כלל) "בשבע".
 
"בשבע" הוקם על ידי עמנואל שילה בסוף תשס"ב על מנת להוות אלטנרנטיבה ראויה. העיתון בדרך כלל נעים לקריאה ונחטף, אולם, כמו בכל דבר - אי אפשר בלי תקלות.
 
מזה שנים ארוכות שאני כל פעם מתעצבן מחדש ממדורו של מנדי גרינפלד על האינטרנט ב"בשבע". הנ"ל מתעקש בעקביות ועל בסיס קבוע להפנות לאתרים אנטישמיים (וואלה) או סתם לא צנועים.
הנה כמה דוגמאות שמצאתי בחיפוש של דקות בודדות במדור העיתון: זמן קיץ, תיבה לכל גולש והנה עוד רבות שתוכלו למצוא בחיפוש. גם אתרים כמו YNET ו-NRG זכו אצלו לסיקור אוהד בהקשרים שונים ומגוונים.
 
תופעה נוספת המטרידה במיוחד מנהלים ומתנדבים המפעילים פרוייקטים שונים הקשורים לאתר הערוץ גילו כל פעם מחדש כי העיתון מסייע בקידומם של פרוייקטים מתחרים, לעיתים של הגורמים העויינים ביותר לציבורנו או למערכת ערוץ 7.
כך למשל מערכת הדוא"ל של ערוץ 7 שזכתה לשבחים ולהצלחה, לא זכתה לחשיפה ולו המינימלית בעיתון, בעוד שזו של וואלה קיבלה בזמנו חשיפה קטנה אבל אוהדת למדיי. דואר שורש (זה של ערוץ 7 היה אז בהרצה) לא זכה אפילו לאזכור.
וואלה, להזכירכם, הוא זה שהציע במאמר מערכת לרצוח חוסמי כבישים בתקופה שקדמה לגירוש.
 
תלונות רבות שקיבלו בהנהלת העיתון, לא גרמו לאנשי הצוות בעיתון (העורך וסגנו - עדי גרסיאל) לעצור את התופעה המרגיזה. כך למשל בכתבה שפירסם לפני ראש השנה. הוא התעלם לגמרי מהיומן ההלכתי (והמושקע) של אתר הישיבה ואת היומן של ערוץ 7 פירסם במקום השביעי לאחר רשימה של אתרים שבחלקם בעלי פונקציות דלות משמעותית.
 
 
אגב, גם עמודי החדשות בעיתון מועתקים בדרך כלל מאתר הערוץ (דבר שהוא בסדר גמור), אלא - שלאנשי "בשבע" לא יאה לחתום כתבות בשמם של עוזי ברוך או שמעון כהן למשל - והם מעדיפים לכתוב ללא קרדיט או לערוך מעט ולחתום בשמם שלהם.
 
 
עמנואל שילה ואנשי "בשבע" -  בסופו של דבר התנהגות בסגנון הזה פוגעת בכל הקדוש והיקר לנו, וחבל. מכם הייתי מצפה להרבה יותר.
 
 
בתקווה שתזכו להנעים את השבתות הבאות בהם יגיע עיתונכם לידיי,
משה
קורא ותיק.
 
_________________
"בשבע" הינו עיתון השייך לרשת התקשורת של ערוץ 7, עם זאת - איני רואה בעיה בביקורת עניינית על אנשיו כמו שלא אמנע מלבקר כל גוף אחר.