ערוץ 10 בבעיות - מי מתנדב?

משה למפרט, כ"א בטבת תשס"ט,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
אורי אורבך (זה מהבית היהודי) כתב פעם ש"את מדורי הספורט והכלכלה, אנחנו שומרים, בשביל הנר של הבדלה". הגישה המזלזלת הזו ניכרת לא מעט אצל אנשים רבים, שלא מבינים שיותר מדי מהחדשות שבמדור הכלכלי רלוונטיות לחייהם לא פחות מהאסונות במדורי החדשות.
 
השבוע קראתי חדשה שכנראה לא תעניין יותר מדי את אנשינו למינהם. החדשה מספרת על כך ש"רשת", זכיינית ערוץ 2, במגעים לשיתוף פעולה עם ערוץ 10 המקרטע והמפסיד מדי שנים לאור המשבר הכלכלי. מי שהמשיך קרא על כך שברשות השניה אף שוקלים לבטל את זכיון הערוץ ולצאת למכרז חדש.
כן, זה אותו ערוץ 10 שמזבל את ההמונים בשטויות בסגנון "הישרדות" וזבלים בוטים אחרים, ושהיה שותף במהלכים שהורידו את הטלוויזיה הישראלית לזנות פשוטו כמשמעו.
 
למי שיקרא קצת יותר, יתבהר שגם ערוץ 2 בצרות גדולות. "רשת" בהפסדים ו"קשת" העשירה הרוויחה בחודשים האחרונים סכומים זניחים למדיי עד הפסדיים. הצטמקות שוק הפרסום בעקבות המשבר הכלכלי, כמו גם הסטה של תקציבי פרסום לאינטרנט ולמדיות אחרות פגעה ופוגעת בטלוויזיה בכל העולם.
 
 
אבל זה לא הנושא.
 
מי שקורא בערוץ 7 באופן כללי, ונראה לי שגם מי שקורא את הבלוג מבין היטב את עוצמתה של התקשורת ונזקיה לרוח הלאומית, מה שמעלה ביתר שאת את השאלה החשובה:
 
מדוע אף קבוצה "משלנו", לא מנסה או חולמת להתמודד על מכרזי התקשורת הכללית?
 
סיכוי סביר שהרשות השניה תפתח מכרז חדש לערוץ 10. מתי נראה קבוצה ציונית שמתמודדת על המכרז הזה ? (ערוץ 10 דהיום יכול עפ"י רשיונו לשדר גם למי שאין לו כבלים או לוויין, אלא שמסיבותיו שלו לא עושה את זה).
 
אני אפילו לא מדבר על תחנה דתית, אלא על תחנה שתשדר תוכן כללי אבל נקי במידה סבירה וציוני במידה ממוצעת. משהו שגם חובש כיפה יוכל לצפות בו בלי נקיפות מצפון.
משהו שיוכל להזיז קצת את העויינות התקשורתית ולהכריח אותה קצת להשתנות.