הצדיקים הטהורים (על פרשת קצב)

משה למפרט, י"ז באדר תשס"ט,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
מדי פעם אנחנו קוראים בתקשורת על סיפור חדש במסגרתו איש ציבור נאשם באונס או בפשע מיני חמור אחר. התקשורת הרדודה והוולגרית כמובן חוגגת עם תאורים פלסטיים "מכתב האישום עולה כי בתאריך כך וכך הנאשם עשה כך וכך", תוך פרוט מקסימלי והשלמת פרטים במקרה הצורך.
בפרשת קצב כמובן שהמצב לא היה שונה. התקשורת הרדודה והדוחה (שאני נמנע מלקרוא, אבל שומע באונס בנסיעות), היודעת שהיא השופט, הקטגור וגם התליין דשה עד דק בכל זווית של הנושא. גם המתלוננת וגם הקצב שכרו יועצי תקשורת ושילמו להם ביד רחבה. בישראל תשס"ט, יועץ תקשורת חשוב יותר מעורך דין.
 
למען האמת, כמו שזה נראה, נשיא מדינת ישראל לשעבר עשה את מה שאלפים לפניו עשו, ואלפים אחריו לדאבונינו עוד יעשו: קידום חברות לעבודה באמצעים מפוקפקים. "ארגוני הנשים" הצבועות המבקשות להעמידו על המוקד מן הסתם יודעות את זה אבל מעוניינות בהאדרת שמן כמי שהצליחו לשים נשיא בישראל מאחורי סורג ובריח, על מנת להפחיד את הקרבן הבא שלהן, יהא  מי שיהיה.
 
לנשיא קצב, לרב שלמה אבינר, לקציני צה"ל המואשמים מדי פעם בהטרדה מינית או אונס, ולשאר אנשי ציבור, הנה כמה טיפים על חשבוני למניעת תלונות שווא:
 
1. לעולם אין להימצא עם אישה בחדר סגור. חיילת יכולה להעליל על מפקדה שהטריד אותה מינית לאחר שהתלונן עליה ואחר כך - לך תוכיח שלא היו דברים מעולם.
בעבר כבר פורסם על קצין בדרגת רס"ן שכר חדר עם חיילת שלו ולמחרת הואשם באונס. אל תעשה שטויות לא יעלילו עליך.

2. זה עובד? אל תיגע.  אל תחשוב אפילו על לגעת בעובדות הכפופות לך. מחר תזוז לא נכון, וכשמחרתיים תנסה להתקדם לתפקיד בכיר היא תיזכר ותעליל.
 
3. האמור מוקדש לחיים רמון. שמור לשונך מרע. המנע מביטויים מיניים ו/או וולגריים. אחר כך לך תוכיח שדיברת לא ברצינות.
 
אין בלבי אפילו טיפת צער על כך שהנשיא לשעבר "דינא דמלכותא דינא", הקצין הטיפש או כל חסר-מח אחר הולך לכלא על טפשותו, אבל אנסים - הם לא.
 
 
 
ואם כל זה מוכר לכם מספרים ישנים בני מעל אלפיים שנה, הכל על אחריותכם בלבד.