משטרת ישראל נלחמת בפשע

משה למפרט, כ"א בכסלו תשס"ו,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

"משטרת ישראל - 100 בשבילך", זו הקריאה המקדמת את פני הנכנסים לאתר האינטרנט של משטרת ישראל. אותה משטרה שהגישה בחודשים האחרונים למעלה מ-700 כתבי אישום נגד "פושעים" מסוכנים שכל פשעם היה מאבק בתוכנית הגזענית של שרון.

המאשימה: מדינת ישראל

הבוקר קיבלתי בפקס עותק מכתב אישום נגד קטין ששמו א. יליד 14/4/1988 שגר בגוש עציון. א., כמו עוד הרבה יהודים יקרים היה על הגג של בית הכנסת בכפר דרום. בכתב האישום נכתב כי ב-18.8.05, השתתף הפושע המסוכן, אוייב העם ב"התקהלות אסורה שהחלו לבצע בה את מטרתה בהפרת השלום כדי להטיל אימה על הציבור", כך כותב התובע המשטרתי הרועד מפחד, חמי מרקוס מהתביעה המשטרתית. מרקוס המפוחד ממשיך וכותב כי המתפרעים מתחו גדרות תיל סביב הגג, הצטיידו במוטות ברזל (שכמו שראינו כוונו אך ורק כלפי רכוש) וממשיך בתיאור חומרים מסוכנים כמו מיכלי צבע, שמן, שמן מנוע לא עלינו, תרסיסים מסוגים שונים, חול, סוכר, חלב ושאר חומרים מסוכנים, וכמובן חוזר על השקר הידוע של סודה קאוסטית. אותו תובע ממשיך ומתלונן שהנערים היקרים סירבו להתפזר בכוחות עצמם וליפול כצאן לטבח.

בהמשך ממשיך מרקוס וכותב את רשימת השוטרים שברחו רועדים מפחד כל עוד נפשם בם לבית חולים לאחר שהותקפו בידי הבריונים:

רס"ר אליאס ניסים, רסל אוחיון דוד, איטח שרון, רס"ר אליו אצ'נפה אשר, מפקח אשקר וסים, סמ"ר ביטון מרדכי, רס"ל בן חמו יעקב, רס"ל בן סימון איל, סמ"ר בן סימון ירון, סמ"ר גוזלן גיא, רס"ר דגן שרון ורס"ל דדון מקסים. ליד כל אחד מהם הוא הוסיף בסוגריים "שוטר שנפצע".

בהמשך כתב האישום מוסיף התובע המשטרתי כי "הנאשם גיבה בנוכחותו את מעשי האלימות" (כלומר - אין לנו הוכחה שעשית משהו, אבל גם אין הוכחה שלא) ומוסיף כי הבריון העבריין התיז קצף על כוחות הביטחון. אוי ואבוי.

 

כשקיבלתי את כתב האישום נכנסתי לאתר המשטרה באינטרנט. ציפיתי לראות ירידה חדה בכמות הפשיעות החמורות לאור מעצר הפושעים החמורים, אולם לא.

בשנת 2004 (למשל) היו 423 נסיונות לרצח ו-174 רציחות, 1364 תיקים פליליים על הימורים, 3903 תיקים על אונס וכו'.

באותו אתר גם אני רואה את טיפול המשטרה הרגוע והחינוכי כלפי נוער עבריין, אבל פה מדובר בצעירים אנסים, שודדים, סוחרי סמים או סתם גנבים, ולא צעירים פושעים שסתם היו על הגג בכפר דרום.

 

העובדות מדברות בעד עצמן. המשטרה רועדת מפחד, נשאלת השאלה רק ממי וממה: מא' וחבריו או שמא דווקא בכירי המשטרה חוששים לכיסואתיהם המרופדים ולמשכורתם השמנה, ועל כן מבצעים רדיפה פוליטית על עבירות זוטרות ?