הדברים החשובים באמת (לא פחות מההקפאה)

משה למפרט, י"ג בשבט תש"ע,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
אתמול ביליתי במדרון תלוי ביישובי בית אל, שם בנו חברים מבנה מתועש כחלק מהמהלך של שבירת ההקפאה. בהמשך הגיע גם חבר הכנסת יעקב כץ (כצל'ה) ודיבר בעברית ובאנגלית על חשיבות הבניה בארץ ישראל וכו'.
חברי כנסת ואישי ציבור משקיעים זמן רב בנושא המאבק על ארץ ישראל ומזניחים תחומים לא פחות חשובים.
 
קחו למשל כתבה קצרה על מעשיו של חבר הכנסת מאיר שטרית מול חברות הסלולאר. שטרת הוא אדם שחתום על הרבה מאוד שטויות הרסניות כמו ההתנתקות והחוק הביומטרי, אבל הפעם דווקא השעון המקולקל הראה בטעות את השעה הנכונה.
 
שטרית החליט לנסות להעביר הצעת חוק שתפריד בין התשתית לבין ספק האינטרנט במכשירים הניידים (הפרדה מבנית). הצעה כזו למשל הייתי מצפה שמישהו כמו אורי אריאל או יעקב כץ יקדמו. המכשירים הניידים הם העתיד של העולם הטכנולוגי, שישברו סוף סוף את לפיתת החנק של חברות הסלולאר על שוק התקשורת בישראל.
 
ולמה זה כ"כ חשוב?
כי חופש בעולם התקשורת חשוב הרבה יותר מעוד קראוון ועוד מבנה יביל. הפרדה מבנית מהסוג שמציע מאיר שטרית, תאפשר למשל ל"רימון" להיות ספק אינטרנט על גבי סלולר, ותאפשר למישהו אחר לספק שירות מוזל שכולל רק אתרים בודדים ורדיו/וידאו של אותו ספק, ותגרור הורדה מטה של מחירי הגלישה בסלולר ועוד רעיונות אחרים כיד דמיונכם הטובה. גם "חוק שמים פתוחים" לפחות לרדיו דיגיטלי שכמה חברי ממשלה מקדמים באיטיות חשוב בהרבה מעוד מאחז או פחות מאחז ביהודה ושומרון.
 
הנושא בנפשינו.