מכתב לאהוד אולמרט... ראש הממשלה ה"נבחר"

משה למפרט, ט' בשבט תשס"ו,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
הגיעני בדוא"ל עם בקשה לפירסום בידי גולש החפץ בעילום שמו. אני אהבתי.
 
בס"ד
 
לכבוד
מ"מ ראש הממשלה וראש הממשלה בפועל
אהוד אולמרט
 
רציתי לקבל ממך כמה הבהרות בקשר לדבריך מלפני כמה ימים בהם אתה "לא פוסל התנתקויות נוספות"
 
מאחר ולפי הבנתי הממשלה אמורה לשרת את האזרחים, וכמו כן היא אמורה לדאוג להם לפתרונות בכל תחום, אני (בתור מועמד לגירוש מביתי) מעוניין לדעת אם אוכל להתגורר בביתך (יחד עם משפחתי, כמובן) עד שיוכן בית קבע עבורך. אני משוכנע שאתה מגיע לתפקידך מתוך רצון לסייע לעם ישראל, ואני בטוח שאתה תסכים איתי שבתור ראש ממשלה אינך יכול לישון בשקט כאשר לנתיניך אין קורת גג מסודרת.  כמו שציינתי אני מוכן להתחלק איתך בביתך לתקופה מסוימת מתוך סולידריות.
אני מקווה שתענה בחיוב לבקשתי מתוך הבנה ש"ויתורים כואבים" אינם ויתורים שכואבים רק לחלק מהאזרחים אלא ישנה חלוקה שיוויונית של הנטל בין כל אזרחי המדינה ובראשם נבחרי הציבור.
בוודאי שאינני מתכוון שרק אתה תישא בנטל אלא גם שריך וחברי הכנסת של מפלגתך (כך יהיה פתרון לפחות ל 45 משפחות אם לא לכל מתיישב)
בעניין זה אני מקבל גם את העובדה שמגורי בביתך יהיו זמניים עד שנחזיר לערבים שלצידנו גם את בתיהם ואדמתם בשכונת קטמון בירושלים, כמו גם בחיפה, ביפו ובירושלים (מתוך שאיפה לצדק היסטורי, כמובן)
 
אני מקווה שתבין שגם הויתור הזה מצידך, עם כל הצער והכאב שכרוך בו, הוא למען חברה צודקת ומוסרית יותר. 
 
אני סמוך ובטוח שתסכים איתי שגם חסימות הכבישים והפרות הסדר שמן הסתם יהיו מנת חלקו של הציבור בעתיד הקרוב (בלי קשר למוסריות המעשים הללו) יתקבלו בהבנה ע"י הממשלה בראשותך שכן, כמו שהסברתי, ויתור כואב אמור לכאוב לכל האוכלוסייה ולא רק "ויתורים-כואבים-לחלק-מהאזרחים-אך-לשאר-האזרחים-זה-לא-מזיז".
 
כולי תקווה שהיחס שזוכה לו האוכלוסייה הערבית בשטחי יו"ש (פיצויים על עצי זית, דאגה לזכויותיהם הטריטוריאליות על ידינו וכו') יינתן גם לאזרחים ישראלים יהודים, כי אם חס וחלילה אזרחי ישראל היהודיים ירגישו מופלים, הם עלולים להגיב בזעם וחס וחלילה להידרדר למלחמת אחים, ואז חס וחלילה יישפך דם, או שעדיף לשמור על שלטון החוק "בנחישות ובנחישות" ולגרום למצב בו חס וחלילה נגיע למצב בו יהיו "שתי מדינות לעם אחד”.
 
בברכה,
 
____________________________
 
 
ובקשה לגולשים שהיו בעמונה: אני רוצה לאסוף סיפורים של חבר'ה שהיו שם ולרכז, בלי עיבוד או צנזור של תקשורת.
מי שיכול (ובעיקר יכולה - שמעתי דברים מזעזעים שהם עוללו לבנות) לספר (ממקור ראשון!) על מה שהשוטרים עוללו שם, אני אשמח.
מעריץ אותכם, ולא אסלח לעצמי על כך שלא הייתי שם - משה.