רשות שדות התעופה

משה למפרט, י"ד באדר תשס"ו,

פגיעת רקטת קסאם בבית. ארכיון
פגיעת רקטת קסאם בבית. ארכיון
פלאש 90

>החלטתי לקחת היום חופש מהעבודה כך שאני קצת פנוי יותר היום. סליחה על היעלמותי בשבועיים האחרונים והדחוסים.
לא הבנתי מדוע כל נחיתה בשדות התעופה הלו זוכה לאזכור באמצעי התקשורת השונים. "נחיתה ליד קיבוץ כרמיה" וכו'

 

הפעם אני רוצה לכתוב על רשות שדות התעופה שבונה דברים בין לילה, ועל עוד כמה עניינים שמושתקים משום מה בתקשורת הכללית. הרי לא יכול להיות שזה קשור לבחירות ולמפלגה השלטת. לא ?

שדות תעופה בין לילה

 

לאחרונה, כך קראתי איפשהו, רשות שדות התעופה החליטה להשקיע בדרום. במסגרת התוכנית, הוקמו בין-לילה מספר רב של שדות תעופה באזור הנגב המערבי. בין השאר הוקמו שדות תעופה בקיבוץ כרמיה, שדרות, אשקלון ויישובים נוספים בסביבה. זכרתי את ההמולה שאורגנה עם סיום הבניה של הטרמינל החדש של נתב"ג וקצת התפלאתי, אבל שדות התעופה הללו, שהוכנסו מיד לשימוש מאסיבי לא אוזכרו יתר על המידה בתקשורת. הם פשוט הוקמו בין לילה והוכנסו לשימוש.

 

בנוסף לכך גם לא הבנתי מדוע כל נחיתה בשדות התעופה הלו זוכה לאזכור (שולי אמנם, כידוע לכולנו) באמצעי התקשורת השונים. "נחיתה ליד קיבוץ כרמיה", "נחיתה בדרום אשקלון ליד מקום רגיש", "נחיתה ליד קיבוץ זיקים" או "נחיתה באזור שדרות" וכיוצא בזה.

פעם אחת הסתקרנתי ונכנסתי לתוך אחת הידיעות הללו, שם גיליתי פתאום שבאזור ישובי צפון-מערב הנגב לא נוחתים מטוסים או כלי טייס אחרים, אלא "נוחתות" פצצות מרגמה ו"נוחתים" קסאמים.

 

 

רבותי עורכי החדשות

רבותי עורכי החדשות. רקטת קסאם או פצצת מרגמה לא "נוחתת" או "נופלת" אלא "מתפוצצת". לא מדובר במטוס או בכלי טיס זעיר בלתי מסוכן בעליל. מדובר ברקטה או פצצת מרגמה שרק בחסדי שמיים נופלת בשדות (ולא שדות תעופה) ריקים ולא מזיקה בדרך כלל לאיש מלבד לצמחיה בסביבה.

הרקטות הללו גם לא מתפוצצות מאליהן. מישהו, (שלא אכתוב מי הוא מחשש שאיעצר על "הסתה לגיזענות"), הקים מחרטה ומעבדה לחומרי נפץ ומישהו אחר גם הניח את הקסאם על מתקן השיגור ושיגר אותו במטרה להרוג יהודים.

גם ביהודה ושומרון לא "נורו יריות" על ידי האוויר או האדמה לעבר כוח צה"ל או יהודים. היה רוצח שירה אותם (ולא נאמר מאיפה הוא הגיע, הסתה לגזענות). וגם ה-"מחבלים" לא הגיעו מהמאדים אלא מישהו אימן אותם לירות ולבנות מטעני חבלה, כמו גם דאג לחמש אותם ולתת להם אדמה בלב ארץ ישראל.

 

מכונת הכביסה השמאלנית עובדת במלוא המרץ ואל תבלבלו אותה עם עובדות.

 

פורים שמח !!

ויהי רצון שיתקיים בנו "אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם". גם בשונאים מבית.