כמה ילדים את רוצה?!?

יפה אילנה אוביץ, ה' באלול תשע"ב,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

"תגידי לי- איך את מסתדרת עם כל כך הרבה ילדים?"

לא פעם לא פעמיים שאלו אותי את השאלה הזו. בדרך כלל השאלה טיפה יותר ספציפית.

"מאיזה בחינה?"

והתשובה: "אני לא יודעת, אני ובעלי עושים יחד משכורת של 15,000 ש"ח, ואנחנו בקושי מסתדרים עם ילד אחד, פעם רציתי 5 ילדים אבל עכשיו לא נראה לי שאצליח יותר משלושה....."

אני מנסה לחשוב רגע, האם מספר הילדים קשור למשכורת היפה שהם עושים או למשהו אחר שטרם נאמר.

ברוך ה' בעלי התחיל ללמוד בכולל, אני עובדת משרה חלקית, אנחנו בהחלט לא מגיעים לשכום יפה עם 5 ספרות של משכורת ובפעם האחרונה שבדקתי, הילדים שלי לא התלוננו שחסר להם משהו.

התינוקת הקטנה- לובשת בגדים שרגע, אולי אסור להגיד את זה בקול, כדי שלא כולם ישמעו, היא לובשת בגדים שקיבלתי מאחותי, גם קצת מהשכנה ואל תגלו לאף אחת גם קניתי בגמ"ח שקית של בגדים. אני רק מבקשת לא להגיד לכולם, אולי האמהות האחרות בגן משחקים לא ישימו לב שלא הלבשתי את הבת שלי ב"פוקס, קולקצית 2012" ו"זרה קידס". פאדיחות.....

לילדה שלי לא אכפת איזה בגדים היא לובשת- לא אכפת לה פוקס, זרה, חדש ישן. אבל דבר אחד כן מאוד חשוב לה- הרבה יותר מאיזה בגד אמא שמה לה היום- אכפת לה מאוד- שאמא שלה תאהב אותה, ושבמקום לעבוד שעות נוספות על מנת לממן לה את הבגדים המגונדרים, היא תהיה איתה בבית, תחייך לה תשמח איתה. חשוב לבלביש את הילדה בבגדים מכובדים  אך לא להשתגע בגלל זה.....

אם שואלים אותי, איך את יכולה לתת תשומת לב לכל ילד וילד- זו הדאגה הגדולה שלי. איך? כמה שאני יכולה, יותר ממה שאני יכולה. צריך להקשיב לילד, צריך להראות שאכפת לי, לשבת וללמוד איתו. תשומת לב לכל ילד זה לא לדבר בטלפון כל היום עם חברות וכשהילד רוצה אותך את זורקת לו 5 שקל שילך לקנות לעצמו ארטיק במכולת, תשומת לב זה לא להתגנדר בבגדים וללכת יחד לקניון ולצעוק על הילד שלא ילכלך לך את הבגדים ולהכנע לכל בקשה צומרנית של משחק חדש שהוא רוצה. תשומת לב זה לא החוגים הטובים ביותר שיש, המחשב המשוכלל ביותר, חדר ילדים, בית מצוחצח להפליא.

תשומת לב- זה את, אמא יקרה, הילד רוצה אותך.חבקי אותו ותאהבי אותו, עזבי את הבגדים, האייפון, המחשב, הבגדים, תני לו לדעת שהוא הכי חשוב לך בעולם.