גם הילד שלי מרטיב במיטה!

יפה אילנה אוביץ, י"ג בחשון תשע"ג,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

עין אחת נפתחה, בודקת את הסביבה, ימינה שמאלה, למעלה ולמטה. אם הכל נראה תקין ולא מאיים העין השניה ממהרת להפתח גם היא. האף -הוא הבא בתור רחרוח קל - במידה וישנתי עם דלת פתוחה, נותנת לי את המידע ששוב- הבן הרטיב במיטה.

 

עין שמאל מאיימת להסגר, עין ימין חושבת על זה, אבל אז המוח גובר בטענה חשובה מאוד- אם את לא תקומי- הילדים יאחרו. אז קדימה, מודה אני לפנך וקפיצה מהמיטה.

 

בני הבכור - היה רטוב בדיוק 3 ימים. הוא הבין מהר את הקטע ופשוט התאפק. בני השני- לילה אחד בלבד! קליטה מהירה....

 

ואז כל בן היה שונה. יש כאלו רטובים יש כאלו יבשים ויש חצי חצי. זה עובר בשלב מסויים.

 

עכשיו יש לי מקרה ארוך יותר. הוא היה יבש כשנגמל, פתאום התחיל להרטיב, הפסיק ושוב התחיל. הוא בכיתה א.....

 

ניסיתי יותר חום ואהבה, ניסיתי פרסים, נסיתי להעיר אותו, והתיאשתי. היו שאמרו שאולי לא רוצה לגדול, חכיתי, חכיתי, חכיתי ו.......... שוב רטוב.

 

שיחת גיסות בערב יום ראשון הכה בי כברק. היא טענה שיש לה מכרה שמטפלת בשיטת שלושת הימדים- או משהו כזה- אני לא מבינה בעניינים האלו, בכל מקרה - הסבירה לי במהירות, הרעיון הוא לטפל בנפש על מנת לפתור את הבעיה הגופנית. ומה שיותר מדהים, לא דווקה זה שסובל מהבעיה צריך לעשות את הטיפול- גם אמא שלו או אשתו וכד' יכולים.

נשמע הזוי, אני יודעת שבעיות נפשיות משפיעות על הגוף, אך האם לכל בעיה גופנית יש שורש רגשי? לא בדקתי, יכול להיות. מה שהיה הזוי יותר מבחינתי זה שמישהו אחר יכול לעשות את הטיפול. זה אומר שבמידה ולבעלי כואב הרגליים, אני יכולה ללכת למטפלת הזו שתטפל בי בשיטת שלושת המימדים, ויחלפו לבעלי כאבי הרגליים!!!!  לא הייתי מעיזה אפילו ללחוש דבר הזוי כזה - אבל כשבישלתי את השיחה הזו, שהיתה לי עם גיסתי, בלילה כשהמתנתי לבעלי, התחילו לצאת לי כל מיני מטעמים.

שינוי בהתנהגות שלי- יכולה בהחלט להשפיע על מסובבי- זה ברור! אם אני מחייכת, אני יתן לילדי אפשרות להתחיל את היום על רגל ימין, אם אני עצבנית כשבעלי חוזר, כל הלילה יהיו לו חלומות שאני רוצה לחנוק אותו- ומן הסתם הוא יקום סערורי ועצבני ויש עוד אלפי דוגמאות לכל אחד.

אז אם אני אשנה את עצמי- בצורה שתיתן מענה רגשי שחסר לבני- אולי אפתור את בעיית הרטיבות המתמשכת.  חשבתי וחשבתי- למה הוא רטוב, מתי הוא יבש. גיבשתי מסקנות והגעתי למסקנה- שמה שהוא צריך ממני- זה ההרגשה שהוא גדול, נקי, מסודר ועם ריח טוב.

לפני השינה באתי לחדרו ואמרתי לו, "וואו, ב"ה גדלת כל כך הרבה, תראה כמה אתה גבוהה, איך התבגרת, אפילו שמתי לב שאתה הרבה יותר חכם." ואז הסתכלתי על מיטתו ואמרתי "תראה המיטה שלך לא מסודרת, אני חושבת שהסדין קצת מסריח, ילד גדול צריך מיטה נקיה, סדינים ריחניים ושמיכה מלטפת, בא נחליף הכל ותישן כמו גדול!" והחלפנו הכל, והסברתי לו שכמו שאבא ישן במיטה נקיה וריח טוב גם הוא צריך כי הוא גדול.

 

בבוקר, פתחתי עין ימין, הכל נראה בסדר, פתחתי את עין שמאל, ריחרחתי, ולא האמנתי, הוא היה יבש, "מודה אני" אמרתי בהתרגשות, רצתי אליו וחיבקתי אותו.

במשך היום חזרתי על המילים ונתתי לו את ההרגשה שהוא צריך: נקי, מסודר וגדול. הוא עוד לא יבש לגמרי אך יש שיפור רציני. כשהו כן רטוב, אני אומרת לו "לא נורא גם אני כשהייתי בכיתה א לפעמים הרטבתי, זה קורה גם לגדולים, אבל מה שחשוב זה להחליף הכל ולהכין לך מיטה נקיה ועם ריח טוב!"

 

אז יש שינו שאני יכולה לעשות על מנת להשפיע על אחרים. תחשבו על זה....