בחרתם בבנט ואיילת, בחרתם בעם ישראל

יונתן , י"ח בחשון תשע"ג,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

"קפוץ לבקר! לא צריך סיבות!"

כך כתב לי בסמ"ס חבר טוב. ידיד נפש. חייכתי וקבעתי שניפגש ביום שישי.

בשישי עליתי לאוטובוס והפעם בלי ספר. "עזוב, קח זמן לנשום ולעכל" אמרתי לעצמי. במילא לרוב הספר לא באמת נפתח בזמנים כאלו...

הנה אני רואה שבמושב מולי מתישבת בחורה נחמדה שלצערי לא למדה איך מתלבשים. מפאת השמירה על נפשי וכבודה קצה אפי נאלץ להפגש בזגוגית החלון מקרוב.
אך בזוית השניה ראיתי משהו אחר. היושבת מולי הביטה ארוכות בציבור הזה. פתאום הרגשתי עצוב. פתאום עלו לי גלי רחמים עצומים שלא ניתן לתאר.

הנה אנו עוברים בשכונה חרדית. אני צופה בעונג וסיפוק באנשים הטהורים, מלאי התום והחן. הנה בחורי חמד מדושני שמחת תורה. הנה בזוית העין אני רואה נשות חיל צועדות בחבורה עליזה ומפטפטות.

אך בזוית השניה ראיתי משהו אחר. היושבת מולי הביטה ארוכות בציבור הזה. פתאום הרגשתי עצוב. פתאום עלו לי גלי רחמים עצומים שלא ניתן לתאר.

..........

הבטתי במתמודדים לראשות "הבית היהודי". אז הם היו שלושה. לא ממש תכננתי להתפקד, הרי מה אני ישפיע, וגם אם כן מה זה באמת משנה? אך פתאום ליבי המה.

"יכול להיות שצריך אנשים מנוסים שידאגו  לתקציבים שלנו, לחינוך שלנו, לזה שלנו, ולזה שלנו, ושלנו..." אמרתי לעצמי, "הרי תמיד דורכים עלינו. זה בלתי נסבל!" אך פתאום עלה רגש יותר בלתי נסבל. עלה כאב ומחנק. רצון להתפרץ ולהתפוצץ.

"אנחנו נדאג רק לעצמנו? אנחנו שזכינו לדעת ולהבין נתנהג כמו ילדים קטנים? אנוכיים? לאחינו לא חסר כסף. לא על זה הם צועקים. לאחינו חסר חיים."

"אתה שזכיתה להכיר את טעם הנשמה תדאג לעצמך? אתה שזכיתה לטעום שבת לא תעזור לאחיך להגיע לשם? לא תעזור לאחיך להגיע למקור חייהם? לא תעזור לאחיך להפסיק להרעיב את עצמם ולתקוע סכינים בלב?"

..........

כל נשמה ירדה למקומה בעולם ומשם היא צריכה להתעלות. משם היא צריכה להשלים את עצמה ואומתה. אצלינו העליה ב"ה ידועה ושלימה. אך אצל אחינו החילונים, לפחות רובם, היא יותר מורכבת ועדינה.

הרב קוק זצוק"ל כתב שכדי להרגיש קשר ללאומיות הישראלית צריך להיות נקי מכל מיני פגמים מוסריים.

זה שאיילת שקד כ"כ קשורה לעם ישראל וללאומיות הישראלית מעיד על אישה גדולה מאד. אישה מוסרית. אישה קדושה.

אחינו החילונים רוצים בכל נפשם לצעוד אל עבר הקדש, אל עבר השלמתם והשלמתינו אך הם אבודים. חילוני שצועד בדרכה של איילת לרוב יבחר ליכוד ויעריץ את ביבי. הוא ילך דרך כל הערפל והזיגזוגים המוסריים שביבי צועד דרכם. איך הוא יצעד אל עבר האמת המוחלטת? איך הוא ירגיש שהוא צועד אל עבר הטוב המוחלט? איך הוא ימלא את אי ודאותו ואת צימאון נשמתו?

אנו בתור אחים בלב ונפש איננו רשאים לתת לאחינו לסבול ככה. אין אכזריות גדולה מזאת. חובה עלינו ליצור הנהגה שתאפשר להם להתחבר ולצעוד אל עבר אביהם שבשמיים.
בגלל שההנהגה הפוליטית לא מסתכלת ופועלת כראוי בגובה ורוחב כזה, במקום לקדם את כלל ישראל בפועל נקרענו ממנו.

..........

לדעתי הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות בבחירות הקרבות הוא שבנט ואיילת יבחרו. בעז"ה כך תווצר מנהיגות כלל ישראלית שצועדת אל הכיוון הנכון. בעז"ה כך תיווצר מנהיגות שחוץ מהדאגה לציבורינו היא תתאג ותתחבר לכלל האומה. זו תהיה מנהיגות, לא עסקנות.

אני חושב שזה התפקיד של ציבורנו. אנחנו צריכים לשאוף להנהיג את עם ישראל אל עבר מימוש יעודו. אני חושב שבגלל שההנהגה הפוליטית לא מסתכלת ופועלת כראוי בגובה ורוחב כזה, במקום לקדם את כלל ישראל בפועל נקרענו ממנו.

.........

נפתלי ואיילת היקרים,

אני רואה את האמירות שלכם וניכר בוודאות שהדברים כנים ונובעים ממקום טהור ומלא טוב. אתם מנהיגים אמיתיים! אשריכם ואשרי חלקכם!

אך אני מתחנן בפניכם, תמשיכו לפעול מהנשמה. אל תפזלו ואל תזגזגו. תכווינו את עמכם אל ייעודו. אל תרחיקו אותו.

תאבקו ככל יכולתכם נגד תחבורה ציבורית בשבת. חברו את הציבור אל השבת!

אל תבגדו בזכות קיומכם כמנהיגים ובמטרת קיומנו בכלל!

אני מאמין בכם! בעז"ה אבחר בכם!