רשת או.קיי מצלמת עבור תלמידיה קורס פסיכומטרי שלם בוידאו

יחיאל נגלברג, י"ד בטבת תשע"ד,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

רשת או.קיי. עוסקת בהכנה לפסיכומטרי מאז 1996. בשנה אחרונה השלימה הרשת פרוייקט ייחודי במינו: צילום ועריכה של קורס פסיכומטרי שלם והעלאתו לרשת.

"כולם מכירים את הרגעים בלימודים, שמבקשים מהמורה להאט או להסביר שוב, והוא מבקש מאתנו להגיע אחרי השיעור או מתנצל ומזמין אותנו לבוא ביום אחר, לתרגול" – מסביר מנכ"ל הרשת, בוריס (בר) גייל. "ביקשנו למנוע את הרגע המביך והענקנו לסטודנטים שלנו את השליטה בכל שיעור".

נוסף לשיעורים הרגילים בקורס, סטודנטים של או.קיי. מקבלים קוד גישה אישי לאתר החברה, בו הם אלה ששולטים על קצב הלימוד. אפשר לעצור שיעור ווידאו בכל רגע, לחזור אחורה וגם – יתרון לתלמידים חזקים – להקדים ולצפות בשיעור הבא לפני שהכיתה הגיעה למקום ההוא.

"לא הערכנו כמה החידוש יתפוס", - משתף מנכ"ל הרשת. "אני מניח שסוד ההצלחה הוא ביכולת לשלוט על תהליך הלמידה, אפשרות של הסבר נוסף, ממורה אחר, על הנלמד בכיתה ועריכה נוחה. אם המורה ידבר על שאלה מסוימת בספר, נראה את השאלה על המסך, אם יזכיר כלל או משפט – הוא יעלה מולנו. הדבר טורם גם לזכירה יעילה יותר, וגם לתחושת הביטחון הכללית של תלמידים. ותחושה ביטחון בבחינה הפסיכומטרית היא לעתים קרובות גורם מכריע".

אחרי שהקורס המצולם נחל הצלחה בקרב הלומדים, הרשת הציעה שילוב של שיעורי הווידאו, תרגול באתר וערכת ספרים מקיפה כקורס וירטואלי. "מתברר, כי במקומות רבים אין למועמדים אפשרות הכנה הוגנת לקראת הבחינה. מושבים, קיבוצים, עיירות מרוחקות מערים מרכזיות – נתנו מענה הולם לכל מי שמבקש להתכונן לבחינה – ובמחיר שווה" – מסביר המנכ"ל. רשת או.קיי. מעדכנת את מערך שיעורי הווידאו בהתאם לשינויים בבחינה הפסיכומטרית ודואגת להוסיף שיעורים עם מורים חדשים מעת לעת. מנכ"ל הרשת מסכם: "נראה כי אפיק הלימודים הוירטואליים יילך ויתפוס יותר ויותר תאוצה בזכות הנוחות, הנגישות והיעילות שלו".