מוטק'ה מפרסמת תוצאות הסקרים: שימוש באפ' וברשת' חברתיות

יחיאל נגלברג, ז' באייר תשע"ד,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

בני הגיל השלישי משתמשים באפליקציות מתקדמות ופעילים ברשתות חברתיות יותר מתמיד

עולם הרשתות החברתיות והשימוש באפליקציית וואטסאפ הוא כבר מזמן לא נחלתם של צעירים בלבד. סקר ישראלי חדש, שנערך בקרב בני הגיל השלישי בישראל מצביע על כך ש- 73% מקבוצת גיל זו חברים במספר קבוצות באפליקציה הפופולארית, ומתקשרים דרכה עם בני משפחתם, בין השאר. הסקר נערך בקרב 1,750 חברים באתר מוטק'ה, בגילאי 50 ומעלה.

סקר אחר בנושא רשתות חברתיות שנעשה באתר לפני כשנה מצביע במקביל על שימוש הולך וגובר של קבוצה זו בפייסבוק: 24% מהנשאלים העידו על כך שהם מחזיקים בפרופיל ברשת החברתית ומשתמשים בה כדרך קבע. רק 3% מהנשאלים העידו כי אינם יודעים מהו פייסבוק.

בניגוד גמור לסטריאוטיפ על הסבא והסבתא המבוגרים אשר אינם מסוגלים להתמודד עם העולם החברתי - טכנולוגי שקיים סביבם, רק מיעוט של 5% מהנשאלים טענו כי האפליקציה מורכבת מידי עבורם ולכן אינם נעזרים בה. כ- 23% מהנשאלים לא טרחו לבדוק את מה שיש לוואטסאפ להציע, או שכלל אינם יודעים על מה מדובר.

תמר שיפטר, מנהלת הפורטל מדגישה: "תוצאות הסקר משקפות כי המהפכה הטכנולוגית לא פסחה על בני הגיל השלישי, והסטריאוטיפ על הסבא הזקן שלא יודע מה זה אינטרנט ומשתמש רק בטלפון מחוגה כבר אינו קשור יותר למציאות. כיום יותר ויותר אנשים מבוגרים מאמצים בחום טכנולוגיות חדשות כדי לשמור על קשר עם המשפחה, לנהל חיי חברה ולהתעדכן במתרחש סביבם".

אתר האינטרנט מוטק'ה אשר הוקם על ידי פרופ' מרדכי שני, חתן פרס ישראל ומנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, שם לו למטרה לקדם ולהעצים את קבוצת הגיל השלישי בישראל. האתר פועל ללא מטרות רווח ומהווה נקודת מפגש לגברים ונשים בגילאי הפנסיה מכל רחבי הארץ. מלבד תכנים מגוונים בנושאי פנאי, אקטואליה ובריאות מציע האתר גם פורומים מקצועיים, בלוגים אישיים ומפגשים מאורגנים לגולשים מחוץ לרשת.