22:52
פורסם

מבזק

  כ"ז בניסן תשס"ו , 25/04/06

תא"ל זכאי לחניכי פו"ם: הגישה שלנו צריכה להיות גישה אוהבת אדם

במסגרת קורס אתיקה צבאית ומוסר שמועבר ע"י פרופסור אסא כשר, נערך היום מפגש מקצועי, בו נפגשו חניכי פו"ם ברק, בפיקודו של אל"מ פינקי זוארץ עם שני דורות של מפקדים בכירים שהיו מפקדי חטיבת גולני. על סוגיות הלחימה מהעבר דיבר תא"ל במיל' יודקה פלד עם החניכים, דור המג"דים הבא של צה"ל על סוגיות ודילמות פיקודיות מקרבות החרמון ומלחמת יום הכיפורים בה שימש כמג"ד 51 של חטיבת גולני ונפצע בהן.

תא"ל במיל' שמואל זכאי, מפקד אוגדת עזה לשעבר, העלה את סוגיות הלחימה הנוכחית ושוחח עם החניכים על דילמות ערכיות בלחימה. "כל חיינו כמפקדים, אנו נתקלים בדילמות מוסריות", אמר תא"ל זכאי, "הבעיה היא שעל הטעויות שלנו אנשים משלמים בחייהם. מפקד טוב הוא מפקד שאוהב את חייליו, רק כך הוא יוכל להופכם ללוחמים, הגישה שלנו צריכה להיות גישה אוהבת אדם".

עוד במפגש המרגש של "אז והיום" נפגשו החניכים עם המפקדים מהדורות השונים: הדור שלחם בלבנון והדור שלחם בעזה. כמו כן, בין החניכים שהשתתפו במפגש היו שני חניכים שנפצעו בלחימה הנוכחית- אורן ביצבלאו ואופיר ליוויוס שנפצעו ברצועת עזה.
מארגני יום העיון העלו ביום השואה את החשיבות לציין את 250,000 הלוחמים היהודים שלחמו ונפלו במסגרת כוחות בעלות הברית במלחמה כנגד הצורר הנאצי והיוו חלק חשוב במאמץ למיגורו.
ארכיון:כ"ז בניסן תשס"ו, 22:52, 25/04/2006