גרשון סלומון: המשטרה עשתה תרגיל מכוער כדי למנוע את הנחת אבן הפינה היום

אמש הודיעה משטרת ירושלים שלא תתיר לאנשי תנועת נאמני הר הבית להניח את אבן הפינה לבית המקדש השלישי בחניון גבעתי, סמוך לעיר העתיקה בירושלים., י"ז בתשרי תשס"ב

אמש הודיעה משטרת ירושלים שלא תתיר לאנשי תנועת נאמני הר הבית להניח את אבן הפינה לבית המקדש השלישי בחניון גבעתי, סמוך לעיר העתיקה בירושלים.

בתגובה אמר יו\"ר תנועת נאמני הר הבית גרשון סלומון לכתבנו כי \"לפני כשבוע נפגשו חברי כנסת ערבים, ששלח ערפאת, עם מפקד מחוז ירושלים מיקי לוי, ואיימו באלימות אם המשטרה תאפשר את קיום הטקס. אתמול נפגשו שוב חברי כנסת ערבים עם מפקד המחוז, והוא הודיע להם כי הוא מבטל את האישור שניתן לתנועת נאמני הר הבית. המשטרה עשתה תרגיל מכוער. אתמול בצהריים אישרה בפנינו כי נוכל לקיים את הטקס כמתוכנן, ורק בשעה שבע בערב הודיע לנו מפקד המחוז מיקי לוי על ביטול האישור\".

לדברי סלומון, המשטרה למדה את הלקח מאירועי תשעה באב, שאז הבג\"צ חייב את המשטרה לאפשר את קיום הטקס, ולכן המשטרה דחתה את הודעת הביטול לרגע האחרון, כדי למנוע עתירה לבג\"צ.

אמש הגישה התנועה עתירה לשופטי הבג\"צ כדי שאלה שוב יורו לאפשר את קיום הטקס, אך השופטים החליטו שלא ידונו היום בעתירה .

היום מתקיימת צעדת ירושלים בדרום מערב העיר. לקראת הצהרים יגיעו הצועדים למרכז ירושלים ויקיימו מצעדת ברחובותה הראשיים.

הבוקר מתקיימת ברחבת הכותל המערבי ברכת הכהנים המסורתית ליותר מרבבת מתפללים.
מאוחר יותר, בשעה ארבע, יתקיים בכותל טקס לזכר מעמד הקהל. נשיא המדינה יקרא בתורה בספר דברים, כפי שקרא המלך באותו מעמד בזמן שבית המקדש היה קיים.