הפרקליטות סגרה התיק נגד הרב אליהו

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה הודיעו היום לרבה של צפת על סגירת התיק נגדו שנפתח לאחר שקרא שלא למכור דירות לערבים.

כתב ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשס"ו

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה הודיעו אתמול לרב שמואל אליהו, רבה של צפת, כי התיק נגדו נסגר. מקורבי הרב אומרים כי במהלך השבועות האחרונים היו ניסיונות להגיע לפשרה וכי במערכת המשפט הבינו ש"אין להם בסיס והרגישו שחבל להם על הזמן".

הרב שמואל אליהו אומר בתגובה להחלטת הפרקליטות לבטל את כתב האישום נגדו, כי מלכתחילה לא היה צריך כלל להגיש את כתב האישום, אבל הוא שמח כי במערכת המשפט הבינו ש"הלכה זו הלכה" ואין טעם להעמידו לדין. הרב אליהו התייחס לטענות של מגישי התלונה נגדו, ואמר כי "חבל שהם לא מקבלים הכרעות משפטיות ולא מקבלים את סמכות החוק מכיוון שקיבל עניינו פסק דין של שופטת".

הרב אליהו: "אני חושב שזה יום גדול לחופש הדיבור וחופש הדת בארץ ישראל כשרב יכול להביע את עמדתו. לרב אסור לפחד וצריך להגיד את ההלכה ואני שמח שהבינו את זה".

"לעצם העניין, אני חושב שזה יום גדול לחופש הדיבור וחופש הדת בארץ ישראל כשרב יכול להביע את עמדתו. לרב אסור לפחד וצריך להגיד את ההלכה ואני שמח שהבינו את זה", אמר הרב אליהו והסביר כי פנה למזוז והבהיר לו את פסקיו בנושאים אלו. "הבהרתי לו שאני לא שונא ערבים בתור ערבים אבל הלכה זה הלכה. אסור למכור דירות לערבים, זה הלכה ולא מתוך שנאה כלפיהם".

לפני כשנה וחצי פנה מרכז מוסאווא אל היועץ המשפטי לממשלה והתלונן כי דברים שהשמיע הרב אליהו בראיון לתכנית רדיו ב 18 באוגוסט 04 לפיהם אין למכור או להשכיר דירות לערבים, מעלים לכאורה חשד להסתה לגזענות. בתלונה נכתב כי "אין הדעת סובלת כי המדינה תשב בחיבוק ידיים נוכח הפרת חוק בוטה של עובד בכיר בשירותה. שתיקה כזו אף עלולה להתפרש כגיבוי מצד המדינה".

מלשכת היועץ המשפטי נכתב למרכז מוסווא, כי "המשטרה התבקשה ליתן דחיפות לטיפול בנושא, על-מנת שניתן יהיה לקבל החלטה, באשר להמשך הטיפול, בהקדם האפשרי".

יצויין כי בצפת מתנהל מאבק ממושך נגד חדירתם של ערבים לתוך שכונות יהודיות. קהילות חב"ד בצפת החליטו ביולי 04 לפעול למניעת השכרת דירות ומכירתן לערבים וזאת משום שהתופעה גרמה לדברי רבני הקהילות ל"בעיות חמורות ולסכנת פיקוח נפש". רבני הקהילות ציינו כי הם פועלים ע"פ הוראתו של הרבי מלובביץ' בנושא.

באוקטובר 02', תבעו תושבים בצפת בראשם הרב שמואל אליהו להפסיק את לימודיהם של סטודנטים ערבים במכללה בצפת. "הסטודנטים הערבים הם נטע זר בצפת, והם מסכנים את תושביה לא רק מבחינה ביטחונית אלא גם מבחינה מוסרית", אמר אז הרב אליהו.

הוא התייחס בין היתר להתרחשות סביב פיגוע תופת שאירע אז בצומת מירון. זמן קצר לפני הפיצוץ הזהיר המחבל את אחת מהנוסעות, סטודנטית ערבייה הלומדת במכללה בצפת. היא ירדה מהאוטובוס בטרם אירע הפיצוץ, אך לא הזהירה את נוסעי האוטובוס.

הרב אליהו ציין אז כי הסטודנטית מייצגת את כלל הסטודנטים הערבים במכללה אשר אינם מכבדים את ימי הזכרון של מדינת ישראל ואף מבזים את דגל המדינה בטקסים ממלכתיים.

בתגובה לידיעה כי מזוז מתכוון להעמידו לדין בשל דבריו אמר הרב כי "עברנו את פרעה ונעבור גם את מזוז". עוד ציין שההלכה של "לא תחנם", האוסרת למכור קרקעות בארץ ישראל לנכרים, היא ברורה לכל רב, ומזוז איננו הראשון שחושב שיוכל לכפות שלא לאפשר להביע דעת תורה. לדבריו, היה לו ברור שבשלב מסוים יתחיל צייד מכשפות לקראת ביצוע עקירת היישובים בגוש קטיף ובצפון השומרון ובמידה והדברים יגיעו לידי העמדתו לדין הוא ישמח על "שנתפס על דברי תורה".

כאמור, אתמול הודיעו היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה כי התיק נגד הרב שמואל אליהו נסגר.

אתר 'מוריה' של הרב אליהו נפרץ ומסד הנתונים שלו נמחק
בעוד התקשורת מדווחת על החלטת הפרקליטות לבטל את כתב האישום נגד הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, פרצו אלמונים אל אתר "מוריה", השייך לרב ומחקו את בסיסי הנתונים, כך נמסר ממתכנת האתר. לאחר מספר שעות הצליח צוות האתר להחזיר את המצב לקדמותו והאתר שב לפעול כרגיל.