כהונה שניה לליאורה מינקה בראש 'אמונה'

ברוב גורף של 85% נבחרה ליאורה מינקה לכהונה שניה כיו"ר תנועת האישה הדתית לאומית. ביומן הצהרים של ערוץ 7 פרשה חלק מהתכניות לעתיד

רדיו ערוץ 7 , ב' בתמוז תשס"ו

ליאורה מינקה נבחרה למלא קדנציה נוספת, שניה, בתפקידה כיו"ר תנועת האשה הדתית-לאומית בישראל. רוב גורף של 85% מחברות הגוף הבוחר העניק לה השבוע את תמיכתו המחודשת בבחירה אישית, חשאית ודמוקרטית, שנערכה בסניפים לקראת הועידה הארצית ה-8, שתפתח בירושלים בחודש אלול (12.9.06). השנה תציין "אמונה" 70 שנה ליסודה.

ביומן הצהרים של ערוץ 7 סיפרה על תכניותיה לעתיד בהתאם למצע עימו יצאה לבחירות. "הדגל הוא חיזוק המשפחה, העצמת נשים, רלוונטיות והיענות לצרכים משתנים, וכמובן רווחה וחסד. דברים שבהם אנו עוסקים מזה עשרות שנים ונמשיך".

על מגמת העצמת האישה היא אומרת לשאלתו של המראיין, אמציה האיתן, כי היעד הוא יישום משימה זו תוך כפיפות שלמה להלכה ועל כן לא תמיד ניתן לחבור לארגונים מקבילים. לעומת זאת בנושאים מסוימים קיים שיתוף פעולה מלא בין ארגוני הנשים השונים כמאבק בפורנוגרפיה ועוד.

יעד ייחודי ל'אמונה' וחשוב בפני עצמו רואה מינקה בהגברת לימוד נשים ונערות. לטובת משימה זו מוקדשים לדבריה משאבים רבים.


ארגון החלוצות הדתיות נולד בשנות השלושים והוא נועד לאפשר את מימוש שאיפותיהן של נשים ציוניות-דתיות בבית ומחוצה לו, ולהעצים את תרומתן למפעל הציוני. מאז הקמתה, פועלת "אמונה" לקידום מעמד האישה ולחיזוק המשפחה בישראל ומתמקדת בעיקר בתחומי החינוך והרווחה, במפעלי התנדבות וחסד, ובעשייה חברתית, תורנית ותרבותית.

יצוין כי כיום מפעילה "אמונה" מספר שיא של מוסדות, וביניהם: 135 מעונות יום, 5 כפרי נוער ובתי ילדים, מכללה אקדמית לעובדי הוראה בתחומי אמנות, גרפיקה ותיאטרון, 6 אולפנות ותיכונים לבנות, 10 לשכות לטיפול במשפחה ולייעוץ משפטי, מדרשה ללימודי האישה והמשפחה, קלט חירום ומקלט לילדים במצוקה, מסעדה ומרכז קשב לקשישים ועוד עשרות בתי מדרש, מועדונים וחוגים ב-25 סניפים ברחבי הארץ.

ליאורה מינקה, ילידת העיר תל-אביב (תשי"ד 1953), נשואה ואם לארבעה. למדה בביה"ס "צייטלין" בת"א, הייתה מרכזת סניף בני-עקיבא בירושלים, ועשתה את שירותה הצבאי במסגרת הנח"ל בהיאחזות אל-על ברמת הגולן. בוגרת תואר ראשון ושני בספרות וחינוך ומשלימה גם את עבודת הדוקטורט בתחום החינוך. שמשה בעבר כמפקחת במשרד החינוך ורכזת פרויקט של טיפוח מנהיגות נוער. אחר-כך הייתה מרצה בבית הספר לחינוך ב"בר-אילן" ומרכזת לימודי תעודת ההוראה במכללת אשקלון.

להאזנה לראיון