הדרישה בעולם: דגלי שמחת תורה רק מישראל

לעומת ניסיון לייבא דגלי שמחת תורה מ...המזרח הרחוק, דורשים סיטונאים בעולם דווקא תוצרת ישראלית, אחד אף דרש דגלים שיוצרו בשומרון.

, י"ט בתשרי תשס"ז

חגיגות שמחת תורה קרבות אך יצור דגלי החג בארץ עלה לעומת אשתקד רק ב- 2-3 אחוזים, זאת למרות ששוק הצרכנים הפוטנציאלים לדגלי שמחת תורה עלה ב- 20%. הסיבה היא מידע על הגעת כמויות גדולות של דגלי שמחת תורה מהמזרח הרחוק.

אבי מרום, יו"ר מפעלי מרום אפ.ג'י.פי, מסר, כי במפעלי מרום בכפר סבא וראש העין עדיין מייצרים דגלי שמחת תורה אך בצורה מדודה ומתחשבת בצורכי השוק.

עיקר הייצור בארץ, מוסיף אבי מרום, הם לדגלוני שמחת תורה אשר מיוצרים במיוחד בהתאם לדרישות של חברות מסחריות, רשויות מקומיות ומועצות דתיות, ועליהם גם לוגו החברות ו/או מסרים מסחריים או פוליטיים.

תחום נוסף שלא נפגע מהייצור במזרח הרחוק הוא ההזמנות של דגלים מחו"ל. אבי מרום מסביר, כי הלקוחות של החברה בחו"ל, בעיקר בארצות הברית ובאנגליה מדגישים שאין הם מוכנים לקבל דגלי שמחת תורה שלא יוצרו בישראל. "הגדיל לעשות לקוח מברוקלין אשר ביקש שאת ההזמנה שלו נייצר אצל קבלן משנה (מדפיס הקרטון) אשר בית הדפוס שלו נמצא בשומרון", מספר מרום.


מרום מספר עוד כי מחר, יום חמישי ערב שמחת תורה, עומד להתקיים כנס מיוחד על גג בית מפעלי מרום אפ.ג'.פי בכפר סבא של אספני דגלי שמחת תורה ישנים. במסגרת זו יוצגו דגלי שמחת תורה שיוצרו בתחילת המאה בארץ ובגולה, כאשר האוסף המיוחד ביותר אמור להגיע עם יהודי מאורוגוואי אשר אוסף למעלה מ- 70 שנה.