'התקשורת והשמאל חברו לעלילה'

צפריר רונן, ממייסדי פורום נהלל, אומר כי עלילת הזיתים שרקחו גורמי שמאל בשיתוף עם אנשי תקשורת כאילנה דיין מוכיחה את טירוף השמאל.

איציק וולף , א' בכסלו תשס"ז

"המשור נמצא כשעליו מצלמות ערוץ 2". צפריר רונן
"המשור נמצא כשעליו מצלמות ערוץ 2". צפריר רונן
אתמול עצרה המשטרה ארבעה ערבים שכרתו עצי זית בשער אפרים. בחקירתם סיפרו שכרתו את העצים לצרכי הסקה אך במשטרה כבר החלו לחקור האם גם מאחורי מקרים קודמים של תלונות על כריתת זיתים עומדים ערבים. את צפריר רונן, איש קיבוץ עין חרוד וממייסדי פורום נהלל, כלל לא מרגיע המעצר. לדבריו, עלילת הזיתים שהופרחה לאוויר כבר לפני כמה שנים מלובה על ידי אנשי תקשורת כאילנה דיין. זאת בעקבות התקרית בה מצא משור ברכבו של איש התק"ם יואל מהרשק.

"אני מצאתי משור שרשרת ברכב של יואל מהרשק, הבחור הזה מהתק"ם, שמכוסה במצלמות של ערוץ 2 בתכנית של אילנה דיין. איך אילנה דיין קשורה לזה? הם שלחו את המשור ברכב של יואל ביחד עם המצלמות עם צוות בראשות יגאל מוסקו. השיטה מאוד פשוטה, הם התכוונו לנסר עצים ותשימו לב, מיד מופיעות מצלמות, מיד מופיע אבו וילן ואפרים סנה, מיד צורחים שמתנחלים הלכו וכרתו עצים של ערבים ואז מופיע שר הביטחון, אם זה מופז או אם זה הדגנרליסימו הנוכחי והם אומרים 'אני הולך לעקור את המאחזים הפורעים'. אז מצטרפים לחגיגה כל מיני צדיקים כמו אמילי עמרוסי שצריכים לעשות לעצמם דין וחשבון", אמר רונן בראיון לאמציה האיתן ביומן ערוץ 7.

"איך אילנה דיין קשורה לזה? הם שלחו את המשור ברכב של יואל ביחד עם המצלמות עם צוות בראשות יגאל מוסקו. השיטה מאוד פשוטה, הם התכוונו לנסר עצים ותשימו לב, מיד מופיעות מצלמות, מיד מופיע אבו וילן ואפרים סנה, מיד צורחים שמתנחלים הלכו וכרתו עצים של ערבים ואז מופיע שר הביטחון, ואומר: אני הולך לעקור את המאחזים הפורעים".

"אני הייתי זיתן הרבה שנים בעין חרוד. אם גוזמים אותם זה בנובמבר, אחרי המסיק, לא באפריל. את יואל מהרשק תפסתי עם המשור באפריל. אילנה דיין הרי לא מבינה בזיתים. כיוון שתכלית פעולתה היתה מארב: ניסור העצים על ידי צוות של ערוץ 2 ויואל מהרשק, מיד צילום, מיד עוברים שם חברי כנסת, מיד יש הו הא ובערב זה במהדורת החדשות".

לדבריו, גם המעצר האחרון לא מוערר אצלו אמון בטיפול המשטרה בעניין. "כשמצאתי את המשור אצל יואל אני הזעקתי את המשטרה והצבא החזיק את המשור שעה וחצי. כשהגיעה המשטרה את מי לקחו לחקירה? אותי לקחו לחקירה ואת המשור החזירו למהרשק. כשאני אמרתי להם שזו סכין נוטפת דם בזירת הרצח, שהרי פה, בתחום הזה, יואל מהרשק התלונן על מה שעשו המתנחלים והנה המשור בידיו. שום דבר לא עזר, הגשתי תלונה למח"ש אבל סגרו את כל התיקים", סיפר.

רונן טוען כי מדובר במזימה להשמדת הקיום היהודי בארץ ישראל. "ישנה פה חבורה שהחליטה להשמיד את הקיום היהודי מארץ ישראל. החבורה הזאת מונהגת בשטח על ידי יואל מהרשק וכל החבורה המטורפת מהשמאל, ניזונה מכספי הסעודים ו'קרן פורד' שמגיעים דרך 'הקרן החדשה לישראל' ומולבנים בהלבנת ההון האמיתית. הם מקבלים כסף על החרבת כל יישוב יהודי או עקירת זיתים של יהודים או נטיעה על אדמות מדינה.

הערבים מקבלים כסף. לכל צד יש משהו במשחק. הערבים הבינו שיש פה שמאל ושלשמאל יש טירוף. לערבים לא הפריע שבאו לפה יהודים שהפריחו את הארץ אבל השמאל הכניס להם את השיגעון הזה. הערבי בשביל כמה לירות הולך וחותך עצים, השמאל מצלם, ובתזמון מדוייק פתאום מופיעה ניידת. אצל אברי רן קרה אותו סיפור. הם באו, התחילו לחרוש בשטח שלו ולקלקל, אברי בא לעצור את הטרקטור ואז עצרה אותו המשטרה".

הטיפול בעלילת הדם חייב לבוא לדברי רונן דרך מעצר מי שהוגדר על ידו כ'חבורה השמאלנית'. "את החבורה השמאלנית הזאת צריך לשים בבתי סוהר ואת התקשורת הזאת שמטפלת בצורה אנטישמית צריך לשפוט ולעשות בדיוק אותו דבר שעושים לחבורה השמאלנית. כל מדינה שאוהבת חיים צריכה לטפל בחבורה הזאת".

אילנה דיין: איני מוצאת לנכון להגיב לדברים
בתגובה לדברים אמרה אילנה דיין לערוץ 7 כי היא אינה מוצאת לנכון להגיב לדברים האלה זולת להפנות לצפיה חוזרת בכתבה מצויינת של יגאל מוסקו שעסקה באירועים סביב חוות סקאלי וסיקרה את העניין מנקודת מבטם של כל הנוגעים בדבר.