יו"ר חדש לקונגרס היהודי העולמי בישראל

חבר הכנסת שי חרמש הוא היו"ר החדש של הקונגרס היהודי בישראל. כך הוחלט פה אחד בבחירות בהן נבחרה ההנהלה החדשה של הארגון.

, כ' בכסלו תשס"ז

ראש חדש. חרמש
ראש חדש. חרמש
אתר הכנסת
בישיבת הנהלת הקונגרס היהודי בישראל שהתכנסה בבוף השבוע הקודם בירושלים, נבחרו, פה אחד, מנהלי הקונגרס החדשים בישראל. ההנהלה החדשה של הקונגרס היהודי בישראל מורכבת כעת מ-5 אישים, נציגי המפלגות הגדולות בישראל כדלקמן: היו"ר - ח"כ שי חרמש (קדימה), יו"ר עמית - יגאל צחור (עבודה), סגני יו"ר: יואב בלום (ליכוד), יעקב מרגי (ש"ס), אלי ברונשטיין (ישראל ביתנו).

שי חרמש, חבר כנסת מטעם 'קדימה', כיהן ב-4 השנים האחרונות כיו"ר המועצה הכללית של הקונגרס היהודי העולמי, ושימש עד לא מזמן גם כגזבר הסוכנות היהודית. הוא נתבקש ע"י ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לעמוד בראש נציגות תנועת קדימה בקונגרס היהודי העולמי בישראל.

לאחר הבחירות החדשות, מונה כעת הקונגרס היהודי העולמי בישראל 26 חברים חדשים, נציגי המפלגות הציוניות בישראל.

הנהלת הקונגרס העולמי בישראל החדשה הדגישה את עצמאותה מחד, ואת מחוייבותה לעולם היהודי בתפוצות מאידך, והתחייבה לפעול, בהתאם למטרות המרכזיות של הקונגרס היהודי העולמי, לחיזוק הקשר בין מדינת ישראל ותושביה לבין הקהילות והארגונים היהודיים ברחבי העולם.

ההנהלה הודיעה על מחוייבותה להיאבק נגד גילויי אניטשמיות; להעמקת הדיאלוג בין הדתות השונות; להשבת רכוש יהודי מתקופת השואה ורכוש יהודי שנגנב במדינות ערביות; ולחיזוק ביטחונה של ישראל והעם היהודי על רקע האיום מצד איראן ומדינות קיצוניות אחרות. הנהלת הקונגרס בישראל גם שיבחה את פעילותו ותרומתו רבת השנים של מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי בישראל, בובי בראון, למען העם היהודי, ותמכה פה אחד בהמשך כהונתו.

הודעת התמיכה במנכ"ל הקונגרס בישראל, בובי בראון, נמסרה על רקע ניסיונו של מזכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, סטיבן הרביטס, להכפיף על יו"ר הקונגרס בישראל והנהלתו מנכ"ל חדש בדמותו של השגריר עודד ערן. צבי רמות, חבר בהנהלת הקונגרס היהודי בישראל, כינה את ההודעה על מינויו של ערן: "כפילות מיותרת ובזבוז כספי ציבור", והוסיף, כי "הגישה הפטרונית כלפי ישראל ואירופה חייבת להיפסק".