בשיא יעבור להתגורר בקראווילה

יונתן בשיא, שעמד בראש מנהלת העתקת העקורים לקראווילות צפוי להתגורר ב...קראוילה. כך מתברר הבוקר.

חגי הוברמן , י"ח בטבת תשס"ז

האירוניה של ההיסטוריה: יונתן בשיא, האיש שעמד בראש מינהלת עקירת מתיישבי גוש-קטיף והעביר את תושביו מבתי קבע לקראווילות, לא רק יעזוב בקרוב את ביתו בקיבוץ שדה-אליהו, כפי שדווח אתמול ב"ערוץ 7", אלא ככל הנראה יעבור להתגורר ב...קראווילה, בשכונת ההרחבה של קיבוץ מעלה-גלבוע.

במעלה-גלבוע גרה נגה גיל, בתו הבכורה של יונתן בשיא. המשפחה התלבטה בין מעבר למעלה-גלבוע לבין מעבר לקיבוץ הסמוך טירת צבי, שם גר בנו אסף. בשיא עצמו מכהן כבר 4 שנים כיו"ר ועד הקהילה של הקיבוץ. בשכונת ההרחבה של הקיבוץ אליה תעבור משפחת בשיא אין עדיין בתי קבע אלא קראווילות בלבד. האיש ששיכן מאות משפחות בקראווילות במקום בתי קבע, ימצא את עצמו באחת כזאת.

באופן רשמי המשפחה ביקשה שנתיים חופש, אולם בשדה-אליהו לכולם ברור שמדובר בשנתיים נצחיות, וכי משפחת בשיא לא תחזור לקיבוץ בתום החופשה.

עם זאת, כבר אתמול החלה החתמה על עצומה בשדה-אליהו, המבקשת מהמשפחה להישאר. מספר גדול של חברי הקיבוץ, גם כאלו המתנגדים לבשיא, חתמו על העצומה, מחשש לפילוג חברתי אם המשפחה תעזוב.

בתגובה לידיעות על בקשת יונתן ונעמי בשיא לשנת חופש הגיב מזכיר קיבוץ שדה אליהו מאיר ליפשיץ: "משפחת יונתן בשיא היא משפחה יקרה לנו מאוד. תרומתם רבה לאורך כל השנים, בכל המישורים – החברתיים והעסקיים. נעשה כל מאמץ שיונתן ונעמי ימשיכו לראות את שדה אליהו כביתם. בשבוע אחרון חברים רבים פנו ביוזמתם בדרכים שונות אל המשפחה בבקשה שישקלו שוב את החלטתם".