סלומיאנסקי:תוצאת הגירוש מתפוצצת בפנינו

חבר הכנסת סלומיאנסקי, ועד רבני יש"ע וחטיבת מנהיגות יהודית רואים קשר ישיר בין התפטרות הרמטכ"ל לתרבות שחילחלה מאז הגירוש.

כתבי ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשס"ז

ח"כ ניסן סלומיאנסקי אומר בתגובה לפיטורי הרמטכ"ל כי "ההתנתקות וגירוש יהודים מביתם הובילה לעזיבת ערכים שחלחלה לצה"ל וללשכת ראש הממשלה והתוצאות לכך מתפוצצות לנו היום בפנים".

לדבריו "ממשלה שהחליטה על עקירה ישובים בישראל הובילה תפיסה עולם שחרטה על דגלה עזיבת ערכים שהוחלפה בתפיסה של 'מה כדאי לי' ופחות מה חשוב למדינה. אווירת 'החפיפניקיות' הפכה לדרך מובילה והתוצאות לכך מופיעות היום לפנינו. תפיסה זו גם חדרה עמוקות לצה"ל וראשיה ולגופים נוספים בשלטון. הכל עסוקים רק בספינים שאמורים לשכיח מהציבור את הדברים החשובים באמת. תפיסת העולם הזו החלה עוד לפני תוכנית ההתנתקות והיא שהובילה לגירוש יהודים מביתם. על מדינת ישראל כולה לחזור ולדבוק בערכים המקודשים של פעם ורק כך נוכל לחזור ולהוביל בכל תחום ותחום".


גם ועד רבני יש"ע מוצא קשר מיידי בין התפטרות הרמטכ"ל לגירוש היהודים מחבל קטיף וצפון השומרון. בהודעת הועד נמסר עוד כל מי שהיה שותף בגירוש ישלם על מעשיו. "גירוש יהודים מאדמתם, מבתיהם ומסירת שטחי ארץ ישראל לאויבינו, היה מעשה של חילול ה' שאין כדוגמתו, והקב"ה נפרע בדרכים שונות מכל מי שהיה שותף בכיר למעשה הנורא של חילול ה'. שערי תשובה לא ננעלו ותמיד ניתן לתקן את המעוות".


מנכ"ל חטיבת מנהיגות יהודית, מיכאל פואה, סבור שצה"ל יפסיד כל עוד ישרתו בו השותפים לגירוש מגוש קטיף. "הבעיה היא לא חלוץ", אמר מנכ"ל מנהיגות יהודית, "צה"ל ימשיך להפסיד כל עוד משרתים בו מפקדים שהיו שותפים לפשע הגרוש. כמי שקרא ראשון לפיטורי דן חלוץ עוד בתחילת מלחמת השולל בלבנון, ואף קרא באופן גלוי לא להיענות לצו 8 ולהלחם תחת פיקודו כדי להציל את עצמנו מהכישלון, אני קורא לציבור להפנות עתה את הלחץ הציבורי כלפי שולחיו של דן חלוץ, השר פרץ וראש הממשלה אולמרט".

פואה הוסיף כי "חקירתו של אולמרט בנושא הבתים היא מיותרת, כפי שנושא תיק ההשקעות של חלוץ היה זניח. מי שלקח את צה"ל והפך אותו לצבא לא מוסרי המגרש יהודים מביתם, הוא אדם רע מושחת שאינו יכול להוביל את צה"ל ואת מדינת ישראל להילחם ולנצח את אויביה. לא רק חלוץ צריך ללכת הביתה בבושת פנים גם מי שמינה אותו וגיבה אותו לכל אורך הדרך מהחרבת גוש קטיף ועד היום".