'גזית מנצל את המיקרופון לפגיעה בנו'

אגודת אפרת הגישה תלונה על התבטאותו של גבי גזית באשר לפרסומת של הארגון. "הערתו בלתי חוקית", אומרים באגודת אפרת.

עוזי ברוך , ב' בשבט תשס"ז

גבי גזית
גבי גזית
לע"מ
אגודת אפרת הגישה תלונה להנהלת רשות השידור נגד השדרן גבי גזית על הערה שאמר גזית בעקבות פרסומת של האגודה. גזית העיר בתום מקבץ פרסומות שנחתם בפרסומת של אגודת אפרת כי לטעמו לא זו הדרך (פרסומות) למאבק בהפלות.
 
התבטאות זו חורגת מנורמת ההתנהלות של שדרנים ומגישים בקול ישראל ובשאר תחנות השידור, ההנחה הבסיסית היא שמקבצי הפרסומות מנוהלים ע"י מחלקת הפרסום ואינם נוגעים לחלוטין לתוכן התוכנית ועל כן אין למגיש כל זכות להביע עמדה בסוגייות שבפרסומת.
 
לטענת ד"ר שוסהיים אין מדובר רק בעבירה אתית של גזית אלא יש בהערה שבחר לומר כדי עבירה על החוק. כאן המקום לציין להבהיר ולדייק כי בפרסום שהופיע כאן נפלה טעות ונכתב כי הפרסומת נקטעה ע"י גזית. פרסום זה באתר ערוץ 7 בעקבות תלונתיהם של גולשים רבים גם בערוץ 7 וגם ישירות להנהלת אפרת. יצויין כי האופן בו גזית אמר את הערתו יכולה הייתה בהחלט להישמע כקטיעת של הפרסומת זאת כיוון שלא הושמע כל צליל או אות המהווה הפסק בין הפרסומת לדברי גזית.
 
יו"ר אגודת אפרת, ד"ר אלי שוסהיים, אמר לערוץ 7 כי האגודה משלמת הרבה כסף כדי שהפרסומת תושמע,"מטרת הפרסומת היא למען הנשים כדי ליידע אותן בכל הקשור להפלות, אנחנו סבורים כי הרבה נשים מבצעות הפלה בלי לדעת את כל החומר ואת ההשלכות, אנחנו לא אומרים לאישה מה לעשות אלא רק מביאים לידיעתה את הנושא", אמר ד"ר שוסהים.
 
הפרסומת כבר חודשים רבים, "ע"פ הנסיון שלנו 97 אחוזים מהנשים שמבצעות הפלה מצטערות על כך, ונותרות עם צלקת נפשית", אומר שוסהיים ומדגיש "הכל נעשה מתוך דאגה לאישה, אנו מבקשים מהנשים שמבקשות לעשות הפלה להיכנס לאתר ולקבל את האינפרומציה הדרושה".
 
לעצם מעשיו של גבי גזית, אומר ד"ר שוסהיים, כי הדבר פסול מכל הבחינות "כיצד שדרן פוסל פרסומת שאנחנו משלמים עליה בכסף לא קטן. הוא מנצל את המיקרופון כדי לפגוע בנו", אמר.
 
ד"ר שוסהיים העביר תלונה בעניין ליו"ר רשות השידור, מוטי שקלאר, ובכוונת האגודה לקיים התייעצות ולבחון נקיטת אמצעים נוספים  כולל משפטיים נגד השדרן גבי גזית. מרשות השידור נמסר בתגובה כי הנושא הועבר לבדיקת מנהל קול ישראל.