חפץ: לא יכול לעקוב אחר ההגיון של דיכטר

מפכ"ל המשטרה בעבר תוקף את התנהלות השר דיכטר וקובע כי במקום לגבות את המשטרה ולהשיג לה תקציבים הוא לא עושה לא את זה ולא את זה.

רדיו ערוץ 7 , ח' בניסן תשס"ז

מפכ"ל המשטרה בעבר אסף חפץ סבור שעל המפכ"ל להישאר בתפקידו עד למינוי מפכ"ל חדש. עם זאת הוא אומר ביומן ערוץ 7 שאינו מבין את ההיגיון בהתנהלות השר לביטחון פנים אבי דיכטר. "אני מתקשה לעקוב אחריו. שר שאמור היה לתת גיבוי ולהביא תקציבים לא עושה לא את זה ולא את זה".

חפץ מממשיך ומבהיר שבפעילותו והתנהלותו פסל השר דיכטר בעצם את כל קציני המשטרה הקיימים בתוך המערכת ללא צורך וללא סיבה. "מה, כשאני מוניתי למפכ"ל הייתי יותר טוב מהקצינים הקיימים במשטרה כיום?", הוא שואל.

חפץ קובע כי לכל אותם החושבים שגורם מבחוץ יוביל למהפכה וטלטלה במשטרה אין על מה להסתמך. הוא מציין שכאשר העלה את רעיון המינוי של מפכ"ל חדש מתוך המשטרה בפני השר דיכטר לא נענה בשלילה או דחיית הרעיון ולכן מתחדדת שאלתו על התנהלות השר. "הוא שוגה בהנחות היסוד שלו כשבהוא חושב שהכשלים נובעים מקונסטלציה פיקודית של המשטרה. הכשלים נובעים גם ובעיקר ממהלכים מחוץ למערכת, מחולשתה של המשטרה במישור המוניציפאלי ועוד. אלו תהליכים ארוכי טווח שיש לנהוג בהם באורך רוח".

לדברי חפץ הטלטלה שביצעה ועדת זיילר במשטרה היא טלטלה שלילית, כהגדרתו. זאת כיוון ש"אין גאון שיוכל לבצע טלטלה שתוכל לתקן תהליכים של שלושים שנה אחורה. לחשוב שמישהו אחר יוכל לתקן בצורה כזו זו מחשבה פשטנית ומוטעית".

"הלוואי וזה היה קל כל כך. לשנות את המפכ"ל וכל הבעיות תיפתרנה. הבעיה היא שבמהלך הזה דיכטר מקלקל והורס וקשה יהיה לתקן את מה שהוא עושה. אנשים מצוינים נזרקים לשוליים. זה תהליך קשה וחמור מאוד שאני לא מבין מאיפה יש לשר את האומץ והעוז לבצע את התהליך בלי לפקפק בנכונותו", דברי חפץ בערוץ 7.