חמאס: אפשר לשחרר את פלשתין בשלבים

בחמאס מתגאים בהישג לשלב בין ההשתלבות בממסד לבין המאבק המזוין. בכיר בחמאס מציג קו "פרגמאטי": ניתן לשחרר את כל פלשתין בשלבים.

דלית הלוי , ט' באייר תשס"ז

איסמאעיל רדוואן, דובר החמאס, אומר (אתר החמאס, 27 באפריל 2007), כי התנועה השכילה באמצעות השתלבותה בקצה הפירמידה של הממסד להגן על ההתנגדות הפלשתינית ולהעניק לה לגיטימציה מדינית ולהוכיח, כי ניתן לשלב בין שלטון לבין התנגדות. תנועת החמאס מיזגה, לדברי רדוואן, בין המדיניות להתנגדות באופן ששתיהן הולכות בקווים מקבילים ללא כל סתירה ביניהן.

רדוואן חזר והדגיש את דבקות החמאס בהתנגדות המזוינת כדרך האסטרטגית להגנה על העם הפלשתיני ולשחרור כל אדמת המולדת ללא ויתור על שעל ממנה, מבלי שהחמאס תוותר על עקרונות היסוד של העם הפלשתיני או תנהל עליהם מו"מ. כמסר מרתיע לישראל, אמר דובר החמאס, כי האיומים של מנהיגי ישראל לפלוש לרצועת עזה אינם מפחידים את החמאס או העם הפלשתיני. "הכיבוש הישראלי לא ימצא את עזה מקדמת אותו בפרחים, אלא זרועה בלוחמים ובמתאבדים", אמר.

אבו אימן טהא, מבכירי בחמאס, הגדיר כל שינוי בעקרונות היסוד כ"בגידה", אם כי ניתן לדבריו "לשחרר את פלשתין בשלבים". טהא ציין, כי "לא ניתן בשום פנים ואופן לוותר על זכות השיבה. שחרור כל שטח פלשתין הינו פיקדון המונח על צווארה של התנועה, אם תתממש בשלבים. גם אם תזדמן ההזדמנות לשחרור חלק ממנה, אין משמעות הדברים הזנחת שאר (חלקי המולדת), אלא הצלת כל מה שניתן להציל ולנצל כל הזדמנות לכך".