שופטים באדום: אלי כהן הורשע

בית משפט השלום בת"א הרשיע היום (ג') את כדורגלן הפועל תל אביב לשעבר, אלי 'קוקוס' כהן, בעבירה של הטיית משחק בפרשת 'שופטים באדום'.

, כ"ז באייר תשס"ז

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע היום (ג') את כדורגלן הפועל תל אביב לשעבר, אלי 'קוקוס' כהן, בעבירה של הטיית משחק בפרשת 'שופטים באדום'. איתו הורשעו גם אבי חודדה ותחסין בריק, והם מצטרפים לשופט יוחנן צ'יבוטרו, שהורשע לפני כתשעה חודשים ועליו נגזרו שלוש שנות מאסר בפועל.

"הרקב שפשה ברקמת הכדורגל בארץ, באותה תקופה ובאותם מקומות, נבלם. המורסה נוקתה. שופטי הכדורגל, בעבר ובהווה, אטיאס, מעתוק, צ'יבוטרו, תחסין, אלנקווה, אמסילי, ביטון ומירובסקי, הוקעו, נפלטו וחלקם אף נותן את הדין על מעשיו. כך אף נותני השוחד, סוכני ההימורים, חודדה, אלי כהן ופיני שרון. גם האחרים שזוכו או אלו ששמם נקשר לפרשה אך לא הובאו לדין, יודעים כיום את מצבם וכי שמם ידוע ומוכר לגורמי אכיפת החוק. לא נותר לי אלא לקוות כי הספורט חזק יותר ממהרסיו", כתב השופט דן מור.

לקריאת הכרעת הדין לחץ כאן

חקירת הפרשה המכונה "שופטים באדום" החלה לאחר שבגלי צה"ל נחשף בינואר 2001 כי יש חשד למעורבות שופטים בהטיית משחקים תמורת אלפי שקלים, אותם קיבלו ממהמרים בשוק ההימורים הלא חוקי. מדובר ב-24 משחקים שנערכו בין השנים 1997 ל-2000, וההימורים נגעו, בין היתר, לעיתוי הוצאת כרטיסים אדומים או פסיקת כדור עונשין מ-11 מטר.

מאז הורשעו שניים מהשופטים, מאיר אמסילי ואורי ביטון, ונגזר עליהם עונש של שנת מאסר אחת.