חמאס מאיים: בקרוב בריחה מאשקלון

תנועת החמאס מצהירה על כוונתה לחדש את פיגועי ההתאבדות ו"מבטיחה", כי בקרוב הישראלים יברחו גם מאשקלון.

דלית הלוי , ד' בסיון תשס"ז

איום בלתי פוסק. חמאס
איום בלתי פוסק. חמאס
גדודי עיז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, מאיימים בתגובה קשה ביותר על הפגיעה בפעיליה ע"י צה"ל. "הציונים האלה אשר אמש ברחו משדרות בעקבות ההפגזות של גדודי אל-קסאם יראו כיצד בורחים גם מאשקלון", נאמר בהודעת גדודי אל-קסאם.

בעקבות תקיפת חיל האוויר את ביתו של ח'ליל אל-חיה, מבכירי החמאס אמש (20 במאי 2007) בעטייה נהרגו 8 פלשתינים, פרסמה תנועת החמאס הודעה רשמית בה היא מכריזה על חידוש הפיגועים המכוונים נגד האוכלוסייה האזרחית בישראל ועל מחויבותה לשחרר את כל פלשתין. להלן קטעים נבחרים מהודעת החמאס:

"מנהיגי חמאס... עומדים בראש המחנה בהתמודדות עם כוחות הכיבוש הציוני... פגיעה במנהיגים הפוליטיים לא יגרום לנו לסטות מדרך הג'יהאד וההתנגדות... תוכנית הג'יהאד תמשיך עד מימוש היעדים הפלשתיניים לשחרור הארץ והמקומות הקדושים".

"סדרת הפשעים הציוניים ממשיכה ועימם פעולות הרצח וההרס, לאחר שכוחות הכיבוש גילו אוזלת יד בשחצנותם להביא להפסקת ירי הרקטות של ההתנגדות ולבלום את המוג'אהידון. הם ביצעו ביום ראשון בערב מעשה טבח נתעב שפגע באזרחים חסרי ישע, כאשר סימנו כמטרה את חדר האירוח של משפחת מנהיג בחמאס וחבר הפרלמנט ד"ר ח'ליל אל-חיה וגרמו למותם של שמונה אזרחים שבעה מהם אחים וילדים של המנהיג הד"ר ח'ליל אל-חיה".

"פעולות הכיבוש הציוני מוכיחות עד איזו דרגה של שחיתות הגיעה ממשלת הכיבוש הציוני. הם חושבים שתקיפת בתי אזרחים בנימוק של הימצאות מנהיגי חמאס עשוי להשפיע על תוכנית חמאס הג'יהאדיסטית ועל ההתנגדות של עמנו הפלשתיני".

"האויב הציוני שכח, כי תנועת החמאס הקריבה את מנהיגיה יאסין, רנטיסי, מקאדמה, אבו שנב, ג'מאל מנסור וג'מאל סלים ורשימה ארוכה של מנהיגים שהידים בדרך השחרור והמשך תוכנית ההתנגדות. ההתקפה החדשה לא תסיט אותנו מהתוכנית האסטרטגית והיא המאבק עד שחרור פלשתין כל פלשתין".

"גדודי עיז א-דין אל-קסאם נקראים להגיב על הפשעים הציוניים בכל הדרכים וצורות ההתנגדות האפשריות בזמן ובמקום המתאים, משום שהאויב אינו מכיר אלא את שפת הכוח".

"תקיפת בתי המנהיגים והאזרחים פותח את השער לרווחה לעימות. כפי שדרשנו מהאויב הציוני להוציא את האזרחים ממעגל העימות, בפשע הזה הוא פותח את הדלת לרווחה ועליו לשאת בתוצאות מעשיו ויש לצפות לכך בקרוב".