אסתר פולארד: דברי השגריר - עלילת דם

אסתר פולארד אומרת בראיון לערוץ 7 כי דברי השגריר לפני החג הם עלילת דם נגד יהדות ארה"ב ונגד ישראל. על מצבו: נס גמור שהוא שורד.

עוזי ברוך , ז' בסיון תשס"ז

אסתר פולארד, רעייתו של יונתן פולארד הכלוא 22 שנה בכלא בארה"ב בגין ריגול אומרת לערוץ 7 כי הזדעזעה לשמוע את דברי השגריר ג'ונס לפיהם "העובדה שפולארד לא הוצא להורג מראה שהוא זכה במידת הרחמים". פולארד אומרת כי השגריר האשים את יונתן, לכאורה, בעבירה של בגידה, "זו עבירה שחייבים עליה עונש מוות במקרה שמי שמרגל למען מדינת אוייב בזמן מלחמה".

"מי האוייב ? ישראל? הוא הורשע בריגול למען ישראל שהיא בת ברית ולטובת ישראל. "בגידה זו ריגול למען מדינת אוייב ועל כך הוא לא הואשם...משמעות דבריו של השגריר היא כי ישראל מדינה עויינת ויונתן ביצע מעשה בגידה, אלה שני שקרים. זו עלילת דם נגד יהדות ארה"ב ונגד ישראל", אמרה.

השגריר האשים גם את יונתן שהוא עשה זו בשל בצע כסף והעובדה כי יונתן היה סוכן ישראלי שוללת טענה זו, "השקרים האלה גורמים נזק ליונתן והתנצלות לא מספקת".

הגב' פולארד הוסיפה כי הלקח שחייבים ללמוד מהפרשה - "זו הפעם הראשונה שממשלת ארה"ב התנצלה על דברים בעניין פולארד וזו הפעם הראשונה שישראל דרשה התנצלות מארה"ב בעניינו", אמרה.

פולארד סיפרה כי מצב בריאותו הולך ומדרדר, "זהו נס גמור שהוא שורד יום יום נגד כל הסיכויים", אמרה וקראה לנצל את פרשת השגריר כדי לדרוש את שחרורו, "לשמחת גורמים ממשלתים כאן בישראל מצבו לא טוב והם מחכים עד שהדבר יהיה מאוחר, אני קוראת לראש הממשלה להביא את יונתן פולארד הבייתה חי".

להאזנה לראיון לחץ כאן