'מערכת המשפט מנסה לעקר המדינה מיהדות'

עו"ד שפטל תוקף את ההתנגדות לחוק הקק"ל ומזכיר כי הקק"ל נועדה לרכוש אדמות מערבים ולייהדן ולא ייתכן לכפות עליה בחוק למכור להם אדמות.

יומן ערוץ 7 , ה' באב תשס"ז | עודכן: 07:15

עו"ד יורם שפטל
עו"ד יורם שפטל

ראיון עם עו"ד יורם שפטל

ביומן ערוץ 7 התייחס עורך הדין יורם שפטל למחאתם של חברי הכנסת הערבים נגד חוק הקק"ל הקובע כי אדמות הקרן הקיימת לישראל ימכרו ליהודים בלבד, הצעת החוק של חבר הכנסת אורי אריאל.

כזכור חברי הכנסת הערבים מגדירים את הצעת החוק כגזענות ישראלית שמקבלת את אצטלת החוק. עו"ד שפטל דוחה את מחאתם בבוז וקובע כי מבחינתם כל קיומה של מדינת ישראל אינו אלא תופעה של גזענות ממוסדת. "הם כגזענים ערבים אינם מוכנים להשלים עם קיומה של מדינה לא מוסלמית במזרח התיכון רואים בכל דבר שמחזק את היהודים בארץ כמהלך גזעני, ומבחינתם גם חוק השבות הוא גזעני".

"מההערות של הערבים האנטישמים שפועלים בגלוי נגד מדינת ישראל לא צריך להתרגש", אומר שפטל.

באשר לאפשרות לחיי דו קיום בין יהודים וערבים אומר שפטל שבבחירות התברר ש-85% מהציבור העברי תומך במפלגות הערביות אנטישמיות הפועלות להחרבה של מדינת ישראל, ולטעמו בקונספט הזה יש לשים את דבריו "של אחמד טיבי וכל האחמדים האחרים".

שפטל מזכיר שהקק"ל נועדה לרכישת אדמות בארץ ישראל מידיים לא יהודיות וליישב עליו יהודים. "זה ארגון יהודי. זה כמו שלא נסכים לקבל את אחמד טיבי לעמותת בית כנסת בקיסריה. זה ארגון יהודי, גוף יהודי, שהוקם למען גאולת קרקע בראש ובראשונה מידיים ערביות וליישב עליו יהודים. אז נאלץ גוף כזה שנועד לקנות מערבים למכור לערבים?".

שפטל מזכיר עוד בדבריו כי גם שלטון המנדט על אף מדיניותו האנטי יהודית העקבית לא העז לשנות את מדיניות הקק"ל ולחייב את הארגון למכור אדמות לערבים, "האימפריאליסטים האנטישמיים ששלטו כאן 30 שנה לא העזו לעשות את זה, אבל ברק והיועץ המשפטי הפוסט ציוני שעוין בכל מהותו כל מה שקשור למסורת יהודית, ולמרות שגדל בבית מסורתי סירב פעם לאלייקים רובינשטיין להשלים מניין, זה האדם שסירב להגן על עמדתה של הקרן הקיימת שסירבה למכור אדמות לערבים. זה טירוף מערכות מוחלט".

"הממסד המשפטי, שופטי העליון ופרקליטות המדינה כופים על הציבור בארץ כופים מדיניות אנטי ציונית במטרה לרוקן את המדינה מתוכן יהודי. זה כל הסיפור. צריך לראות מי המתנגדים לחוק ולמצוא שם את יוסי שריד וזהבה גלאון ולהבין את התמונה כולה. הרי כל מה שיגיד כל אנטישמי מחר אמרה כבר גלאון אתמול..."

לנוכח קביעותיו אלה סבור שפטל כי על המחוקקים לקבוע את החוק המתוקן כחוק יסוד ובכך למנוע מבית המשפט העליון והנשיאה בייניש לבטלו.

ראיון עם גיל רונן תושב חריש - קציר