פרס: אני מבין את כאבה של משפחת כץ

נשיא המדינה שהחליט אתמול לקצוב את עונשם של רוצחי הילד דני כץ אומר הבוקר, כי הוא מבין את כאבה וזעקתה של משפחת כץ שבנם דני נרצח.

חזקי ברוך , ט"ו באלול תשס"ז

פרס
פרס
לע"מ

נשיא המדינה, שמעון פרס, שהחליט אתמול לקצוב את עונשם של רוצחי הילד דני כץ אומר הבוקר, כי הוא מבין את כאבה וזעקתה של משפחת כץ שבנם דני נרצח ע"י בני עוולה.

לדבריו, בהתאם לנוהל מיום הקמת המדינה, על הנשיא לקבוע את המשכו של מאסר העולם הנגזר על אסירים, וזאת לאחר שוועדה לקציבת מאסרי עולם, בראשות שופט, מגישה המלצות מפורטות ומנומקות למשרד המשפטים.

פרס מציין כי רק לאחר ששר המשפטים אישר את המלצות הוועדה שהתקבלו במקרה הנדון, החליט לקבל את המלצות שר המשפטים והוועדה המקצועית, וקבע בהתאם להמלצות כי מאסרם של שניים מן הרוצחים יעמוד על 45 שנה (אסיר אחד ישוחרר ב-2030 והשני ב-2029) ולשלושה נוספים קבע מאסר ל-30 שנים.

הוא מדגיש כי עונש מאסר עולם שהיה נהוג בעת התקיים משפטם של האסירים, עמד על 24 שנים, ובשל חומרת המעשים קצבו הוועדה המקצועית, שר המשפטים והנשיא, עונש גבוה וחמור לרמת הענישה של אותה תקופה.

יו"ר סיעת הליכוד וחבר ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת, ח"כ גדעון סער, אומר כי החלטת הנשיא בהמלצת שר המשפטים, לקצוב את עונשם של רוצחי הילד דני כץ היא החלטה מתועבת. "מדובר ברוצחים שהורשעו גם במשפט החוזר שנערך להם ושצריכים להינמק בכלא עד יומם האחרון עלי אדמות. ניתן רק לדמיין מה היו התגובות בישראל לו במדינה כלשהי בעולם היו מחליטים לשחרר ממאסר 5 רוצחים שרצחו ילד יהודי, רק מפני שהוא יהודי" דברי סער.

הילד דני כץ בן ה-15 נרצח בדצמבר 1983, לאחר שיצא מביתו בשכונת דניה בחיפה. גופתו נמצאה לאחר ארבעה ימים במערה ליד סכנין.

אמו של דני כץ, מירה כץ, אמרה הבוקר, כי החלטת הנשיא לשחרר שלושה מתוך חמשת רוצחיו של בנה, היא מזעזעת.

כץ מתפלאת מהעובדה שהתקשורת לא זועקת על שחרורם של רוצחי נערים ונערות, "אם היו מחליטים לשחרר את יגאל עמיר שרצח אדם זקן, התקשורת לא היתה שותקת, אז למה שכשמחליטים לשחרר רוצחי נערים כולם שותקים", אמרה כץ.