דרישה ממזוז: לחקור המניעים להחלטת פרס

אנשי תנועת חזית יהודית, מרזל ובן גביר, פנו ליועץ המשפטי בדרישה לחקור את המניעים להחלטת פרס לקצוב את עונשם של רוצחי דני כץ.

כתב ערוץ 7 , ט"ו באלול תשס"ז

אנשי תנועת חזית יהודית, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, פנו במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולמבקר המדינה השופט (בדימוס) מיכה לינשדטראוס, בדרישה לחקור את הסיבות שהביאו את הנשיא, שמעון פרס, לקצוב את ענשם של רוצחי הנער דני כץ.

"יש חשש ממשי כי מתן שיקולי החנינה נעשו תמורת בחירתו של פרס לנשיא על ידי הח"כים הערבים", אמרו. השניים מאיימים כי יפנו לבג"ץ בנושא.

כזכור אתמול החליט נשיא המדינה לקצוב את עונשם של רוצחי הילד דני כץ, שנרצח בשנת 1983. בעקבות החלטת הנשיא יוכלו חמשת רוצחיו של הילד להשתחרר בקרוב מהכלא, זאת אחרי ניכוי שליש מתקופת מאסרם. 

ההחלטה עוררה היום תגובות נזעמות רבות מגורמים שונים. יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר כי החלטת הנשיא בהמלצת שר המשפטים, לקצוב את עונשם של רוצחי הילד דני כץ היא החלטה מתועבת. "מדובר ברוצחים שהורשעו גם במשפט החוזר שנערך להם ושצריכים להינמק בכלא עד יומם האחרון עלי אדמות. ניתן רק לדמיין מה היו התגובות בישראל לו במדינה כלשהי בעולם היו מחליטים לשחרר ממאסר 5 רוצחים שרצחו ילד יהודי, רק מפני שהוא יהודי" דברי סער.

אמו של דני כץ, מירה כץ, אמרה הבוקר, כי החלטת הנשיא לשחרר שלושה מתוך חמשת רוצחיו של בנה, היא מזעזעת.

בתגובה להאשמות אמר היום פרס כי הוא מבין את כאבה וזעקתה של משפחת כץ שבנם דני נרצח ע"י בני עוולה.

לדבריו, בהתאם לנוהל מיום הקמת המדינה, על הנשיא לקבוע את משכו של מאסר העולם הנגזר על אסירים, וזאת לאחר שוועדה לקציבת מאסרי עולם, בראשות שופט, מגישה המלצות מפורטות ומנומקות למשרד המשפטים.

הנער דני כץ בן ה-15 נרצח בדצמבר 1983, לאחר שיצא מביתו בשכונת דניה בחיפה. גופתו נמצאה לאחר ארבעה ימים במערה ליד סכנין.