פרובוקציה שמאלנית באלון מורה

באלון מורה טוענים, כי פעילי שמאל בכירים מחבלים בצינור מים המוביל לכפר ערבי שכן, כדי לסכסך בין תושבי הכפר לשכניהם באלון מורה.

שמעון כהן , כ"א בתשרי תשס"ח

תושבים באלון מורה טוענים כי פעילי שמאל בכירים מבצעים שוב ושוב פרובוקציות שנועדו לסכסך בינם לבין תושבי הכפר הערבי השכן. 

לטענתם באחרונה נלכדו בעדשת מצלמתו של אחד מתושבי הישוב פעילי השמאל כשהם מחבלים בצינור מים שנועד להעביר מים מבריכה שהציבו בני נוער מהישוב ועד לכפר הערבי השכן. זאת כדי להוכיח לתושבי הכפר שאנשי אלון מורה מונעים מהם מים.

בני קצובר תושב הישוב וראש מועצת שומרון בעבר מספר לערוץ 7 את השתלשלות העניינים.

לדבריו לפני חודשים אחדים החליטו כמה בני נוער תושבי הישוב אלון מורה לשפץ ניקבה מהתקופה הרומית המובילה למעיין, ומצויה בשטחו המוניציפאלי של הישוב.

במסגרת השיפוץ חיברו בני הנוער צינור קטן מהצינור המוביל לכפר דיר אל חטאב הסמוך לישוב לעבר בריכת מים מפלסטיק אותה מיקמו ליד הנקבה ולצידה הציבו ספסלי גן. מהבריכה משכו בני הנוער צינור נוסף שישיב את המים אל הצינור הראשי המוביל לכפר. זאת כדי שלא לפגוע בזרימת המים אל הכפר. לדבריו המטרה הייתה אך ורק ליצור בבריכה זרימה שוטפת של מים ולא לפגוע בהגעת המים לכפר השכן.

קצובר מדגיש בדבריו כי הוא עצמו כראש מועצה היה זה שדאג לכך שהכפר המדובר יחובר לחברת 'מקורות'. הוא מציין כי מאז התחברות הכפר ל'מקורות' הודיעו לו נכבדיו כי מעתה במי הנקבה ייעשה שימוש אך ורק להשקיית צאן בבריכה פתוחה והמים לא ישמשו עוד לבני אדם.

לדבריו אנשי שמאל פנו לפני מספר שבועות לעיתון 'ידיעות אחרונות' וזה "שמח על המציאה, ופרסם על רבע עמוד איך אנחנו מתעללים בתושבי הכפר ומזהמים את המים המשמשים לשתייה". לדבריו בכתבה זו צוטט כמתלונן נגד אלון מורה דווקא אחד מתושבי כפר אחר, הכפר סאלם, כפר עוין שממנו מושלכים בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כלי רכב יהודיים ואירועי ירי מתרחשים בו חדשות לבקרים. קצובר קובע כי לא מקרה הוא שדווקא מכפר זה אותר מי שיתלונן בעיתון נגד המתיישבים, ולא מהכפר שלכאורה נפגע מהמעשה, דיר אל חטאב. לטעמו הסיבה לכך ברורה – הקשר הטוב בין תושבי דיר אל חטאב למתיישבים.

"לאחר שראו אנשי השמאל שהכתבה לא עוררה מהומה החליטו לשנות את דרך פעולתם ולפני מספר ימים הגיעו למקום שלושה אנשי שמאל, בראשם יואל מהרש"ק, מרכז אגף המשימות של התק"מ, והחלו הורסים את הצינור המחבר בין הבריכה לכפר הערבי. להערכתו המגמה הייתה לעורר את זעמם של תושבי הכפר על אנשי אלון מורה כאילו בשל הבריכה המדוברת לא מגיעים אליהם מים.

קצובר מספר כי אחד מתושבי המקום שראה את הרס הצינור צילם את המעשה וזימן למקום את הצבא.

ממשיך קצובר ומספר כי לאחר המקרה יצאו אנשי הישוב ותיקנו את הצינור שנהרס בידי פעילי השמאל, ואולם המעשה חזר על עצמו פעם נוספת, כשהרכבה של קבוצת אנשי השמאל משתנה ומהרש"ק אינו שותף לביקור השני.

לאחר כל פעם בה נהרס חיבור הצינור שבו בני הנוער תושבי הישוב ותיקנו אותו, ובמקביל הוגשה תלונה במשטרה ובמנהל האזרחי.

בדבריו תוקף קצובר גם את העיתון 'ידיעות אחרונות' שלמרות שהועברו אליו צילומיהם של אנשי השמאל בשעת הרס הצינור העדיף להתעלם, ולא להעניק לגרסת המתיישבים פרסום כפי שנתן לגרסת אנשי השמאל.

יצוין כי בשיחה עמו, קובע מהרש"ק, כי אין לו יד ורגל באירוע, והוא אינו מכיר את הפרטים. לדבריו אין לטענות נגדו כל בסיס. קצובר אינו מקבל את טענותיו של מהרש"ק וקובע כי בצילומים נראה מהרש"ק כשהוא אוחז בהגה הג'יפ שהוביל את פעילי השמאל למקום.

קצובר חותם ומספר כי במהלך הרס המאחז 'הרחיבי' ביום שני האחרון הרס טרקטור צבאי גם את הבריכה המדוברת. זאת על אף שהמנהל האזרחי הבהיר שאין כל בעיה בהצבתה של בריכה עילית שאינה חפירה. "כמו שהמאחז 'הרחיבי' כבר ניצב על מקומו כך יהיה בקרוב גם עם הבריכה", מבטיח קצובר.