"פלשתין - פתרון לערביי ישראל"

השרה לבני: אלה שתומכים במדינה פלשתינית כפיתרון לאומי לפלשתינים, לא יכולים לאחוז את המקל משני קצותיו.

עוזי ברוך , ח' בכסלו תשס"ח

לבני
לבני
אתר הכנסת
שרת החוץ, ציפי לבני, אמרה בתום פגישה עם שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר כי הדו"ח האחרון של סבא"א מעיד במפורש כי אירן ממשיכה להיות בהפרה של החלטות מועצת הבטחון. "אירן מנסה לבנות על הזמן שעובר בעוד העולם ממשיך לדבר ולדון על הסנקציות נגדה, העולם פועל בפחות נחישות, ואירן במקביל מקדמת את תוכנית הגרעין שלה.

העולם צריך לפעול במהירות ובנחישות בכדי להרחיב את הסנקציות במועצת הבטחון ולקבל עוד החלטות על סנקציות – גם בהקשר של מדינות שמבינות שהסנקציות של מועצת הבטחון לא חזקות מספיק. צריך להרחיב את הסנקציות, צריך להרחיב אותן גם באירופה ולהחיל עליהן את המגזר הפרטי שיפעל גם הוא".

לבני התייחסה לדברי חלק מהח"כים הערבים (שאלה על דברי ח"כ טיבי נגד הדרישה להכרה במדינה יהודית), "צריך להיות ברור שישראל היא בית לאומי לעם היהודי והיא מדינה יהודית ודמוקרטית. אלו ערכים ששלובים זה בזה וכל אדם שנבחר לכנסת צריך לקבל על עצמו את העקרונות האלה".

"הדרישה לביטוי לאומי במדינה עצמאית היא דרישה שיכולה להתקיים - אך היא מסתיימת ברגע שבו מקימים מדינה פלשתינית – שהיא זו שאמורה לתת פיתרון לאומי לפלשתינים באשר הם. זה לא פיתרון מדיני רק לפלשתינים ביו"ש ובעזה אלא גם פיתרון לפלשתינים במחנות הפליטים וגם לאלו שחיים בקרבנו, אזרחי המדינה שווי הזכויות, שהפיתרון הלאומי שלהם יהיה במדינה הפלשתינית, ולא במדינה היהודית בין השתיים".

"כל אלה שתומכים ברעיון של הקמת מדינה פלשתינית לא יכולים לאחוז את המקל בשני קצותיו – לפעול נגד קיומה של מדינת לאום יהודית –מבפנים – ובמקביל לפעול להקמת מדינת לאום פלשתינית. הפיתרון הלאומי יהיה לכל אחד מהעמים במדינת הלאום שלו, בטריטוריה שלו, וזה מה שעומד בבסיס הדרישה להכרה במדינה היהודית".