"לחקור חשד נגד אולמרט בפרשת הפטריארך"

עמותת אומ"ץ הגישה תלונה ליוע"מ מזוז נגד רה"מ בפרשת בחירת הפטריארך היווני, והחשדות לפיהן עוכב המינוי בשל מעורבות מקורבו עו"ד מסר.

שמעון כהן , י"ד בטבת תשס"ח

עמותת אומ"ץ פנתה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד מני מזוז בבקשה שיורה למשטרה לפתוח בחקירה פלילית בחשד לכאורה בעבירות של זיקה פרטית, מרמה והפרת אימונים אשר נעברו ע"י ראש הממשלה או שרי ממשלה בפרשת מינוי הפטריארך היווני אורתודוקסי תיאופילוס השלישי.

בפניית העמותה למזוז נאמר: "בכתבה שפורסמה בידיעות אחרונות ב- 5.10.07 נאמר בין השאר כי בשעתו עוכב מינויו של תיאופולוס ג'אנופולוס, כפטריארך היווני במקומו של איריניאוס הראשון, בשל סירובו לעסקת נדל"ן שאמורה היתה להתבצע באדמות הכנסייה בבית שמש. בעסקה זו היה מעורב עו"ד אורי מסר ידידו ומקורבו של ראש הממשלה אהוד אולמרט. על פי הפרסום נפגש תיאופולוס בין השאר עם יועצת ראש הממשלה לשעבר רבקה פאלוך שאמרה לו בין השאר: "ראש הממשלה מוסר לך ד"ש ואומר שצריך לפתור את הבעיה עם אדמות הפטריארכיה בבית שמש".

בפרסום נאמר עוד כי מינויו של הפטריארך עוכב כנראה בגלל אי השלמת עסקת בית שמש וכי במהלך שיחותיה של גב' פאלוך עם תיאופולוס התברר לו שהיה קשר ישיר לכאורה בין לשכתה לבין משרדו של עו"ד מסר.

בקטע אחר של הפרסום נאמר עוד מפי תיאופולוס "נודע לי כי מי שיזם את הפגישה מאחורי הקלעים, ונפגש עם מזכיר הכנסייה הארכיבישוף אריסטרכוס, ללא ידיעתי, היה עו"ד מסר. את השם הזה שמעתי לא אחת, וזמן קצר אחר כך, כשאולמרט נבחר לראש הממשלה, אמרו לי כמה וכמה אנשים שכדאי לי להיפגש איתו, כי הוא מקושר לראש הממשלה, ושאם אפגוש אותו הכל יהיה בסדר".

העמותה טוענת כי כעת מתבררת עובדה תמוהה נוספת שעל פיה כי ועדת שרים בראשותו של השר רוני בראון שדנה במינוי נפגשה עם תיאופולוס בחודש יולי 2006 אך לא קידמה את המינוי בנסיבות מוזרות. "רק לפני כמה חודשים אחרי שבראון התפטר, ובמקומו נתמנה השר רפי איתן, קודם המינוי ובימים אלה אישרה הממשלה את המינוי".