'להעמיק ערכי הדמוקטיה בציבור הדתי'

מנכ"לית יסודות: הדמוקרטיה היא הדרך היום לבניין ותיקון עולם גם מבחינה תורנית ובוודאי מבחינה ציונית, יש להטמיע זאת בציבור הדתי.

חזקי ברוך , כ"ג בטבת תשס"ח | עודכן: 16:39טוען....

בכנסת התקיים היום כנס יסודות של המרכז לליבון ענייני תורה ומדינה בכנסת, בחסות ח"כ הרב יצחק לוי (איחוד לאומי-מפד"ל) בהשתתפות ח"כים ואישי ציבור נוספים.

מנכ"לית יסודות, אלירז קראוס, אמרה בראיון לערוץ 7 כי 'יסודות' פועלת להטמעת הדמוקרטיה בערכי החינוך הציוני דתי. "זהו יעד חשוב ושליחות מאוד מרכזית".

"יש למנוע פערים שידרדרו למלחמת אחים מתוך הנחה שבמקורות היהדות יש את התשתית בשביל לטפל בשאלות של בנית חברה ומדינה עם חידוש הריבונות של עם ישראל בארצו בימינו".

קראוס מספרת כי יסודות פועלת בחינוך מתוך מטרה שהחינוך הציוני דתי יחנך את התלמידים ברוח זו על מנת שיוכלו לקחת חלק בבוא העת בשיח הציבור בישראל. "אנחנו מפעילים ב-65 בתי ספר בכל רחבי הארץ, יש תוכנית בתלמוד שבה רואים את הגישה של חכמי ישראל לסוגיות של חברה, שוויון בפני החוק, חופש וויכוח".

קראוס התייחסה לקונפליקט הקיים בציבור הציוני דתי, "אנו מבינים וכואבים יחד עם רבים בציבור שלנו את המתח והשבר שיש בין ההזדהות העמוקה עם המדינה והציונות יחד עם השקפת עולם שאסור לוותר על חבלי ארץ אבות. אנו מבינים את המתח שנוצר עם קבלת ההחלטות הדמוקרטיות כפי שמתקבלת היום במערכת בישראל, יחד עם זה אנו חושבים שהדמוקרטיה היא הדרך היום לבניין ותיקון עולם גם מבחינה תורנית ובוודאי מבחינה ציונית ולכן עם יש קשיים בדרך אנחנו מחויבים לדרך הזו ופועלים על מנת להעמיק אותה בכל מערכת החינוך וזאת על ידי דיונים עם מחנכים מאוד נרחבים בסוגיות אלה"