נמשכים חילולי השבת בעבודות הרכבת

יו"ר סיעת האיחוד הלאומי–מפד"ל ח"כ אורי אריאל פנה היום בשאילתא לשר התחבורה שאול מופז, בשל חילול השבת הנמשך ע"י רכבת ישראל.

אליה שילה , כ"א בשבט תשס"ח

יו"ר סיעת האיחוד הלאומי–מפד"ל ח"כ אורי אריאל פנה היום, יום ב', בשאילתא לשר התחבורה שאול מופז, בשל חילול השבת הנמשך ע"י רכבת ישראל.

רכבת ישראל פרסמה לקראת סוף שבוע שעבר, כפי שפרסמה פעמים רבות בעבר, כי "תנועת הרכבות תופסק בסוף השבוע". במשפט תמים זה מסתתרת העובדה, כי רכבת ישראל מכוונת את עבודות הבנייה שלה דווקא לימי שבת.

בעבר כבר פנה ח"כ אריאל למשרד התחבורה וביקש להפסיק חילולי שבת אלה, אשר נעשים ע"י גוף הנתמך ע"י המדינה, אולם לטענת גורמים במשרד לא ניתן היה לקבוע את מועד העבודות ליום אחר. עיקר הבעיה לדברי אותם גורמים, הייתה כי עבודות יציקת הבטון עבור גשרי ההפרדה המפלסית מחייבים הפסקה של למעלה מיום, לצורך התייבשות הבטון, ולא ניתן לעשות זאת באמצע שבוע.

לאור זאת, החלו תהליכים לאישורם של גשרי מתכת אשר לא יצריכו עבודות בשבת. גשרים אלו מהווים רווח הן לרכבת אשר לא תאלץ להשבית כלל את התנועה, הן לטובת האזרח אשר לא יצטרך לשנות ממנהגו, ובראש ובראשונה מניעה של שבירת צביונה היהודי של מדינת ישראל.

חה"כ אריאל פנה היום בשאילתא בעניין למשרד התחבורה שכן גילה להפתעתו, כי על אף שגשרי המתכת עברו את כל האישורים וכל הבדיקות הנדרשות, עדיין ממשיכה רכבת ישראל בניצוחו של משרד התחבורה בבניית גשרי בטון ומחללת את השבת ללא כל סיבה.