כך נראים לימודים תחת אש

אלרן מנור, סטודנט במכללת 'ספיר' מספר על הלימודים תחת ירי, העדפת הכיתות התחתונות והמרחבים המוגנים, הלחצים הנפשיים והבחינות.

יומן ערוץ 7 , כ"ב באדר תשס"ח

לימודים תחת אש. מכללת ספיר
לימודים תחת אש. מכללת ספיר
אתר המכללה

אלרן מנור, סטודנט במכללת ספיר שאתמול שכלה את רוני יחיא הי"ד, אחד התלמידים בה, מירי הקסאם, שוחח ביומן ערוץ 7 על התחושות המלוות את הסטודנטים בקמפוס המותקף.

"תחושה לא נעימה מורגשת כאן אצל הסטודנטים. המורל כעת נמוך. זו הרי מציאות שנמשכת לא רק ביום שיורים בו עשרות קסאמים, אלא גם ביום שבו יש רק חמש רקטות...", הוא מדגיש.

היום אמורים חלק מהסטודנטים לעלות למפגן מחאה בתל אביב נגד אוזלת היד במאבק נגד הקסאמים. באשר למיגון מתקני המכללה אומר מנור כי המכללה עושה מאמצים ניכרים כדי לאפשר לימודים סדירים תוך סיכון מינימאלי של התלמידים. "הסטודנטים לומדים במרחבים ממוגנים, משתדלים ללמוד דווקא בכיתות התחתונות שם יש פחות סכנה".

לדבריו שעות המבחנים והלימודים לא שונו כיוון שמבחינת יורי הקסאמים אין חוקיות, כהגדרתו, לירי, ולכן כל שעה משעות היום שווה בסיכון שבה.

מנור מציין עוד כי המכללה משתדלת לאפשר מועדי מבחנים מאוחרים למי שחש צורך בכך בעקבות לחצים נפשיים המקשים על ההיערכות והלימודים לבחינות ועל ביצוע הבחינות עצמן. עוד ציין כי בעבר היו תקופות מתוחות בהן נורו מטחים רבים על המכללה ומוסדות אקדמיים אחרים הזמינו את תלמידי 'ספיר' להמשיך את לימודיהם אצלם.

לשאלת המראיין, יגאל שוק, אם אין הוא שוקל מעבר למקום לימודים אחר, אמר מנור כי ניתן להבחין כיצד הירי עולה צפונה, אתמול לאשקלון והלאה. לדבריו לא ניתן לברוח מהאיום הרודף ומתרחב.