"להרוס בתים ולגרש משפ' המחבלים"

ח"כ אורלב תובע "לשנות את כללי המשחק" מול ערביי ישראל, ולהעניש משפחות מחבלים בהרס בתיהם, שלילת זכויות וגירוש.

יומן ערוץ 7 , ב' באדר ב תשס"ח

זבולון אורלב
זבולון אורלב

יו"ר המפד"ל, חבר הכנסת זבולון אורלב, תובע במפגיע את פירוקה המיידי של סוכת האבלים שהקימה משפחתו של המחבל שביצע את טבח התלמידים בישיבת מרכז הרב.

לדברי אורלב לא מדובר במהלך קיצוני אלא בדרישה נורמאטיבית לחלוטין. לדבריו הנורמאליות מחייבת הקמת סוכת מחאה והפגנה במקום בו מוצבת סוכת האבלים.

בדבריו ביומן ערוץ 7 תובע אורלב לא להסתפק בהסרת הסוכה אלא להרוס את בית המשפחה ולגרש את בני המשפחה לרצועת עזה לאחר שלילת זכויותיהם. אורלב סבור שלא יתכן ש"משפחה בה גדל מחבל תמשיך להינות ממנעמי החיים הירושלמיים", כהגדרתו. אורלב אינו מקבל את הטיעונים לפיהם לא ידעה המשפחה על תכניותיו של הבן המחבל. "אי אפשר להגיד שהמשפחה לא ידעה. הוא קיבל הכנה, קיבל גיבוי, הוא איחסן את הנשק באיזה מקום. אם הרי יודעת על פניו של בנה שמשהו קורה. זו היתממות להגיד שהם לא ידעו".

אורלב מתריע מפני גמגום שלטוני לנוכח סוכת המחבלים. "מי שידשדש כמו בעזה ישלם מחיר כבד כמו שראינו במרכז הרב".

בלשכת ראש הממשלה אומרים כי בבדיקה שהמשטרה ערכה לא נמצאה כל דרך חוקית להוריד את סוכת האבלים שהקימה משפחת המחבל במזרח ירושלים. הדברים נאמרו בתגובה לשאלת כתב ערוץ 7 בנושא.

חבר הכנסת אורלב סבור שעל ממשלת ישראל ועל מערכת החוק בישראל לתבוע נאמנות מערביי ישראל, כפי שמתרחש בארצות האיחוד האירופי ובארצות הברית. "צריך לשנות את כללי המשחק", הוא אומר ותובע לא לגלות כל פשרנות כלפי הטרור.

מבחינתו של אורלב משפחה שמתוכה יוצא מחבל הרי היא כשותפה לפשע ויש לנקוט כלפיה וכלפי המסיתים לטרור באותו אופן. לגבי כל אלה סבור אורלב כי יש "לגרש אותם ולהרוס את בתיהם".

לטעמו של חבר הכנסת אורלב יש לתבוע הוכחת נאמנות מהמגזר הערבי. זאת בהכפפת המגזר לתכנית לימוד מסוימת, איסור השתתפות באירועי הסתה, ולדבריו יש להעניש בחומרה מארגנים ונואמים בעצרות הסתה.