צה"ל חיסל 4 פעילי טרור בבית לחם

צה"ל חיסל בבית לחם 4 מבוקשים, שהיו מעורבים בתיכנון פיגועים בישראל. אחד מן ההרוגים הוא מוחמד שחאדה, בכיר בג'יהאד האסלאמי.

עוזי ברוך , ה' באדר ב תשס"ח

במהלך פעילות משותפת של צה"ל, כוח מיוחד של מג"ב ושירות ביטחון כללי למעצר מבוקשים הערב בבית לחם, נהרגו 4 מבוקשים פעילי ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי.

במהלך הפעילות זיהה כוח מיוחד של מג"ב מספר פלסטינים חמושים בתוך רכב. הכוח פתח לעברם באש ממנה נהרגו ארבעת החמושים. על גופות החמושים, חשף הכוח רובה מסוג MP5 ו-2 רובים מסוג M16. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לכוחותינו.

אחד ההרוגים הוא מוחמד שחאדה עבד תעמארי, בכיר בג'יהאד האסלאמי, שצה"ל הרס את ביתו בליל הפיגוע בישיבה. מוחמד שחאדה, בן 45, שימש לאחרונה כראש ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי בבית לחם והיה מעורב במספר פיגועים בהם נהרגו ונפצעו אזרחים ישראלים רבים.

שלושת המבוקשים הנוספים, אחמד חליל סאלם בלבול, בן 48, עמאד חסין מחמוד כאמל, בן 35, ועיסא מרזוק צאלח זואהרה, בן 36 היוו את הנהגת ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי בבית לחם. הנהגה אשר היתה מעורבת בפעילות טרור עניפה מאז ראשית האינתיפאדה.

מוחמד שחאדה והתשתית בראשה עמד ניהלו קשרים ישירים עם מפקדת הג'יהאד האיסלאמי בסוריה ממנה קיבלו ההנחיות לפעילותם.

בין הפיגועים בהם היו מעורבים ארבעת המחבלים שחוסלו ניתן למנות, בין היתר, את הפיגוע ב- 02/11/00 כשמכונית תופת התפוצצה ברחוב שומרון בירושלים ובו נהרגו 2 ישראלים, את הפיגוע ב- 27/03/01 כשמכונית תופת התפוצצה בשכונת תלפיות בירושלים וחמישה ישראלים נפצעו, את פיגוע ההתאבדות ב- 05/12/01 במלון הילטון בירושלים בו נפצעו 6 ישראלים, את פיגוע ההתאבדות בגבעה הצרפתית בירושלים שהתרחש ב-17/03/02 ובו נפצעו 31 ישראלים ואת הפיגוע ב- 01/04/02 כשצלף ירה בשכונת הר חומה בירושלים והרג חייל צה"ל.

חיסול ארבעת פעילי הטרור בא לאחר שהבוקר נהרג המחבל צאלח קרקור, שהיה פעיל בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, סמוך לטול כרם. כוח צה"ל הרג את המחבל לאחר שכיתר מבנה בכפר צידא, הסמוך לטול כרם, בו הוא הסתתר. החיילים קראו למבוקש להסגיר את עצמו בטרם פתחו באש, אולם זה פתח בתגובה באש לעבר החיילים.

החיילים השיבו באש והרגו את המחבל, על גופתו נמצא רובה מסוג קלצ'ניקוב ובבית נמצאו אמצעי לחימה נוספים. איש מהחיילים שהשתתפו בפעולה לא נפגע.

במקרה אחר משאית החשודה כגנובה הגיעה למחסום צה"לי סמוך לבית יתיר שבדרום הר חברון. החיילים המאיישים את המחסום בדקו את המשאית וגילו שהיא גנובה.נהג המשאית ניסה להימלט עם המשאית, החיילים פתחו לעבר המשאית באש ופצעו את הנהג.