בן אליעזר: גוש עציון נמצא בקונצנזוס

שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, ערך סיור מקצועי באזור גוש עציון והר חברון, "בכל הסדר עתידי ישאר הגוש בידי ישראל".

, י"ח באדר ב תשס"ח

שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, ערך סיור מקצועי במהלך היום, באזור גוש עציון והר חברון. השר בן אליעזר, מלווה בח"כ אורי אריאל-יוזם הביקור, וכן בראש מועצת גוש עציון - שאול גולדשטיין ובראש מועצת קריית-ארבע - צבי קצובר, ביקר בין השאר בגן הלאומי - הרודיון, בכפר הנוער "שדה-בר", בקרית-ארבע, בעיר העתיקה סוסיא וביישוב סוסיא. השר בחן מקרוב סוגיות הנוגעות למשרדו הדורשות טיפול, בתחום המים, הביוב, החשמל וכן היתכנות לפרויקטים של אנרגיות רוח באזור.

לאחר התצפית בהרודיון אמר השר בן אליעזר לנוכחים, כי מטרת ביקורו היא לסייע בכל הדרוש טיפול באזור זה. "אני מתכוון להמשיך להוביל את משרד התשתיות כנותן שירות לכלל האוכלוסייה במדינה. זוהי חובתנו כלפי כל האזרחים, ללא קשר למקום בו הם גרים. לכל אזרח מגיעה הזכות לקבל אספקה סדירה של מים, חשמל, טיהור שפכים וביוב. ישנם שירותים שלא נוגעים לפוליטיקה. מה גם, שגוש עציון הוא בלב הקונצנזוס הישראלי. ישנם כמה מקומות במדינה עליהן קיים קונצנזוס רחב, בין השמאל לימין. אין מי שחולק על כך שגוש עציון, בכל הרכב ממשלתי עתידי, ובכל הסכם עתידי יישאר בידי ישראל".

שר התשתיות התייחס גם לפעילות צה"ל בעזה, ולרגיעה היחסית באזור זה: "החמאס למד לקח מההתנהלות של צה"ל בתקופה האחרונה. שר הביטחון וצה"ל שמו קו אדום ואמרו- עד כאן, ואין לי צל של ספק שהרגיעה היחסית היא תוצאה ישירה של הפעולה האחרונה ברצועת עזה. לנו יש עניין בשקט ובכך ששני הצדדים לא יפעלו. עם זאת, עינינו גם צופות לכמויות הטילים וכלי הנשק המוברחים דרך המנהרות. צריך להיות ברור- אנו שואפים לשקט, אך הוא תלוי בהם ולא בנו. היה ואם יתברר לנו שהשקט היחסי מנוצל להתעצמות, אף אחד לא יכול לצפות שישראל תשב בשקט ולא תגיב על כך".

לגבי איומיו האחרונים של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, אמר השר בן אליעזר: "אני ממליץ לא להתרגש מכל איום, אך עם זאת גם לא לזלזל באיומים אלו. המשמעות היא שעלינו לעמוד על המשמר בכל הקשור למוכנות הצבא לעימותים הבאים, ולוודא שאותן המערכות שיכולות לבלום את הטילים אותם מייצר חיזבאללה אכן נרכשות או מפותחות. ללא צל של ספק, אל לנו להיבהל, לנו יש תשובה אחת וברורה לאיומים- צבא ההגנה לישראל. אני רואה את שקרה מאז כניסת שר הביטחון והרמטכ"ל, הצבא שיפר את עצמו ללא היכר, אך כדי להגיע לאותה הרמה אליה אני מייחל- להיות במצב אופטימאלי, בכשירות מבצעית וכשהמלאים שלנו מוכנים- יש לנו עוד דרך לעבור".

בספר המבקרים במתחם ההרודיון חתם שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר: "טוב לחזור לכאן לאחר ביקור של 41 שנה, אז כמג"ד שקד, ואחריו במשך השנים 78'-84' בעת שירותי כמפקד איו"ש ומתאם הפעולות בשטחים. להביט על אזור זה - פירושו להביט על ההיסטוריה שלנו ועל זכותנו להיאבק על מדינה יהודית".

ההרודיון, שהוקם על ידי המלך הורדוס בין השנים 22 ועד 15 לפני הספירה, הוא גם סמל למאבק יהודי. בתקופת מרד בר כוכבא התבצרו הלוחמים היהודים בהר, וחצבו בבטן ההר מערכת מסובכת של מחילות מסתור. בניית המחילות בוצעה בחשאי והן שימשו למלחמת גרילה ברומאים שצרו על המקום.