בעיר אריאל: נוצרים הצדיעו לישראל

הכומר ג'ון הייגי, קרא לשכנע את הממשל בוושינגטון לתמוך בישראל ללא סייג אל מול דרישות ומעשי האלימות של הפלשתינים.

עוזי ברוך , כ"ט באדר ב תשס"ח

הזדהות מוחלטת ותמיכה אבסולוטית ביהודים, במדינת ישראל ובאריאל הביעו ביום חמישי האחרון בערב מאות נוצרים ציוניים תומכי ישראל מארצות הברית, בראשות הכומר ג'ון הייגי, שהשתתפו בטקס הצדעה מרגש שהתקיים בהיכל הספורט באריאל. גילויי אהדה, תמיכה ואהבה כאלה ביהודים ובמדינת ישראל מצד לא יהודים לא נראו זה שנים בארץ.

מאות תושבים מאריאל, בראשות נבחרי העיר וראש העיר, רון נחמן, קבלו בהתרגשות את גילויי האהבה והמחוות של הנוצרים ידידי ישראל, והשיבו להם מלוא החופן מחיאות כפיים וחיבוקים. השיא היה בשירה משותפת של המנוני ישראל וארצות הברית ובביצוע מרגש של השיר ירושלים של זהב על ידי צמד מהאורחים הנוצרים שהצלע הגברית בו היה מתיו – בנם של הכומר הייגי ורעייתו דיאנה.

הכומר הייגי נחשב למנהיג מספר אחת בזרם האוונגליסטי בארצות הברית. לפני שנתיים הוא הקים ארגון גג של "נוצרים למען ישראל המייצג מיליוני מאמינים נוצרים התומכים בישראל. הארגון מקיים באופן קבוע בארצות הברית ערבי הצדעה למדינת ישראל, שבהם משתתפים אורחים מישראל ותושבים יהודיים מקומיים.

במהלך הכנס ביום חמישי בערב, נשא הכומר הייגי נאום תקיף ופטריוטי בזכות מדינת ישראל וכנגד המדיניות של ממשלת ארצות הברית הדוחקת בישראל לעשות לערבים ויתורים ביטחוניים שמסכנים את ישראל. "אני קורא לנוצרים בארצות הברית להתבטא בנחישות ובהחלטיות בעד מדינת ישראל ולא להרפות מכך עד שהממשל בוושינגטון ישתכנע לתמוך בישראל ללא סייג אל מול דרישות ומעשי הפלשתינים, כי ארץ ישראל היא ארצם ואדמתם של היהודים. הממשל בארצות הברית צריך לשמוע את קולם של הנוצרים אוהדי ישראל שתומכים בירושלים ובציון. כל נוצרי שתומך במדינת ישראל – יבורך!", אמר הייגי בלהט, והוסיף:" הפלשתינים אינם רוצים שלום עם ישראל. הם רוצים טרור. היציאה של ישראל מרצועת עזה הביאה גשם של רקטות, הפגזות על ישראל והרג תושבים ישראלים. זו לא הדרך לשלום. בעזה קמה מדינת טרוריסטים, כמו גם בלבנון. אלה שתי מדינות רצחניות".

"לנוצרים וליהודים יש הרבה מהמשותף"

הכומר הייגי זכה למחיאות כפיים סוערות של הישראלים והנוצרים כאשר הכריז: "באנו להראות את התמיכה בישראל. בין הנוצרים ליהודים יש הרבה יותר מהמשותף מאשר מהשונה. אנחנו מאמינים באותו תנ"ך, באותן נבואות, באותה ירושלים ובכך שעם ישראל ומדינת ישראל יתקיימו לנצח. היהדות יצרה את הנצרות ותמכה בה. אנחנו מאמינים שהיהודים הם העם הנבחר, בבת עינו של אלוהים, ושירושלים תהיה מאוחדת לנצח, ולא מחולקת, תחת שלטון יהודי. אנחנו עושים את מעשינו באמונה רבה והאלוהים תומך בכך".

את דבריו הנרגשים סיים הכומר הייגי בברכה: "אלוהים יברך את אמריקה ואת ישראל. עיני העולם כולו נשואות אליכם (בישראל)".
את משתתפי כנס ההצדעה ברך גם הרב ארנולד שיינברגר, ידידו הקרוב של הכומר הייגי. השניים פועלים מזה שנים לקרוב לבבות בין נוצרים ליהודים, כדי להגביר את ההבנה בין הדתות.

ראש עיריית אריאל, רון נחמן, ומנכ"ל קרן אריאל לפיתוח, דינה שליט- שארגנה והנחתה את הכנס – הביעו במילים חמות את תודתם לנוצרים הציוניים והדגישו כי ללא עזרתם רבת השנים לאריאל, העיר לא הייתה מגיעה להישגים שאליהם הגיעה.

"זו תמיכה ללא שום תנאים, הנובעת מאמונתם של ידידינו הנוצרים שארץ ישראל שייכת רק לעם ישראל ולא לאף אחד אחר, וזאת על פי ההבטחה האלוהית לעם היהודי", אמר נחמן והוסיף: "בשבילי זה ערב מרגש. הערב אני סוגר מעגל של 20 שנה, של ריצה ברחבי ארצות הברית לגייס משאבים עבור פיתוח אריאל. הארגונים היהודיים סגרו בפנינו את הדלת, אבל חברינו הנוצרים, התומכים בישראל, היו שם בשבילנו ופתחו לנו את הדלת. היום התגשם חלום – שכל ידידינו הגיעו אלינו כאורחינו ואנחנו מאושרים מזה".

"אנחנו נמצאים בתקופה קשה. הממשלה רוצה לחלק את ירושלים, לתת בלי לקבל תמורה. הממשלה מראה חולשה, שאין לה חזון. הכנסת מפולגת. כל אחד דואג לכסא שלו ולא לעתיד המדינה. אבל אתם, חברינו הנוצרים הציוניים, כל כך מחויבים לארץ הקודש ולעזרה למדינה. הלוואי שחברינו היהודים היו מחויבים כך למדינת ישראל, כמוכם".

את הכנס ליוו הופעות שירה ומחול של להקה של האורחים ולהקות מאריאל.