אוני' בן-גוריון: "מעודדים תליית דגלים"

בניגוד לטענות סטודנטים כי ההנהלה אוסרת על הנפת דגלים במעונות שלא לפגוע ברגשות הערבים, מבהירה האוניברסיטה: "לא היו דברים מעולם".

ידידיה הכהן , ג' באייר תשס"ח

בפורום הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון פורסם כי בשני חדרים במעונות הסטודנטים נתלה דגל מדינת ישראל לציון יום העצמאות. אך אחראי המעונות ביקש להסיר אותו בטענה שיש במעונות דיירים ערביים שהדבר יפגע בהם והם יתלו בתגובה דגלים ערביים.

בעקבות הדרישתה של הנהלת אוניברסיטת בן-גוריון, אומר ח"כ אליהו גבאי: "נמסר לי מפי סטודנטים כי הנהלת המעונות באוניברסיטת בן גוריון דרשה מהם לפני מספר ימים להוריד את דגלי ישראל. במעשה זה פוגעת הנהלת האוניברסיטה במדינת ישראל בכלל ובריבונותה בנגב בפרט, בסמוך ליום חגה. מעשה זה הוא בלתי מתקבל על הדעת, כל האירועים והחגיגות שווים כקליפת השום אם במקום כלשהו בארץ לא ניתן להניף את דגל ישראל בגאון".

עוד הוסיף גבאי כי הוא מתכוון לשלוח מכתב לנשיאת האוניברסיטה הפרופ' רבקה כרמי שבו הוא מתכוון למחות בחריפות על העניין.

אולם בתגובה לדברים מסר דובר האוניברסיטה אמיר רוזנבלט לערוץ 7 כי לא היו דברים מעולם: "להיפך, האוניברסיטה הורתה שכל מי שרוצה לתלות דגלים יוכל לעשות זאת, ואף אנו מעודדים תליית דגלי ישראל, ההוראה הייתה לסטודנטים שתלו דגלים על גבי שובך של יונים, ואחראי המעונות ביקש מהם להורידם כי דגלי ישראל יש לתלות בצורה מכובדת ולא על גבי שובך יונים".