אבו מאזן: אתפטר אם לא יושג הסכם בקרוב

במהלך פגישה שקיים יו"ר הרשות הפלסטינית עם ח"כ ביילין, אמר אבו-מאזן כי "אם בתוך חצי שנה לא יושג הסכם - לא אמשיך בתפקידי".

יערה מייטליס , י"ג באייר תשס"ח

במהלך פגישה שקיים יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן עם ח"כ יוסי ביילין (מר"צ) במהלך דיוני פסגת שארם א-שייח', אמר אבו-מאזן כי "אם בתוך חצי שנה לא יושג הסכם בין ישראל לפלסטינים - לא אמשיך בתפקידי".

אבו-מאזן הוסיף כי "לא יהיה לישראל שותף טוב יותר מההנהגה הנוכחית של אש"ף, המאמינה שהאינטרס הפלסטיני הוא פשרה היסטורית עם ישראל ומדינה פלסטינית לצידה". לדבריו, מבוי מדיני סתום עלול להחזיר את המזרח התיכון ל"אסון של שנת 2000 שבא עקב כשלון קמפ-דיוויד".

ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר בתגובה לדבריו של אבו-מאזן כי "יו"ר הרשות נותר מחויב לשיחות השלום, אך עם זאת כל האופציות אפשריות, כולל התפטרותו מהתפקיד".

מאוחר יותר נפגש ח"כ ביילין עם ראש המודיעין המצרי, עומר סולימאן, שאמר לו כי "תחילת הפסקת האש יכולה להיקבע כבר מחר, אם ברק ייאשר".

נתניהו: לישראל לא יהיה מנוס אלא להפיל את שלטון חמאס

יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, נפגש עם נשיא מצרים, חוסני מובראק, בשארם א-שייח'. נתניהו הציג למובראק את תוכניתו לשיתוף פעולה כלכלי אזורי במזרח התיכון ואמר כי על מצרים לסייע לחסום את ציר פילדלפי. "חמאס הוא אויב משותף לישראל ולמצרים ולישראל לא יהיה מנוס אלא להפיל את שלטון חמאס", אמר.

נתניהו הוסיף שהאיום האיראני מעיב על כל התקדמות בתהליך המדיני. מובראק אמר בפגישה שחשוב לעצור את הקיצונים, והזמין את נתניהו לביקור במצרים.