מדינה פלשתינית: שלב לחיסול ישראל

בכיר בפרלמנט הפלשתיני חושף את מה שידוע לרבים בישראל: תכנית הרש"פ היא הקמת מדינה פלשתינית כשלב בדרך לחיסול מדינת ישראל.

דלית הלוי , כ"ג באייר תשס"ח

קייס עבד אל-כרים (אבו ליילא), חבר הפרלמנט הפלשתיני הנמנה על הנהגת החזית הדמוקרטית, חושף את תוכנית השלבים הפלשתינית לחיסולה של מדינת ישראל באמצעים מדיניים. אבו ליילא יצא חוצץ נגד בכירים פלשתינים המעלים מחדש את התביעה להקים מדינה אחת בשטח "פלשתין" בטענה, כי מדובר באסטרטגיה מוטעית.

בהודעה רשמית שפרסם (מתפרסמת ע"י "קודס פרס" ב- 28 במאי 2008) כותב אבו ליילא, את הדברים הבאים: "הפתרון של מדינה אחת, אשר אני הייתי מעוניין שתהיה דמוקרטית ותתבסס על שוויון לאומי בין העמים, לא יתגשם אלא לאחר יישום פתרון שתי המדינות, וזהו מעבר הכרחי שאין מנוס ממנו על מנת שהעם הפלשתיני יגבש את ישותו הלאומית על ארצו ואח"כ יצור את התנאים המוחשיים לשוויון עם העם האחר".

עוד ציין אבו ליילא, כי הפתרון השורשי והצודק לסכסוך הישראלי – פלשתיני יושג רק במסגרת מדינה דמוקרטית מאוחדת שתבטיח שוויון לשני העמים. עם זאת, אין לדבריו לרתום את העגלה לפני הסוסים ויש בשלב הנוכחי לפעול להקמתה של מדינה פלשתינית הנפרדת ממדינת ישראל שתהיה מקפצה למדינה אחת. הוא הזהיר, כי אם תוקם כיום מדינה אחת, וגם אם תיקרא דמוקרטית, בפועל היא תהיה מדינת אפרטהייד בה יהיו הפלשתינים נתונים לאפליה גזעית.

יש לציין, כי ארגון הפתח, בראשו עומד אבו מאזן, לא נטש מעולם את תוכנית השלבים לחיסולה של מדינת ישראל. מצע האידיאולוגי של הארגון נותר על כנו ללא שינוי מאז אושר לאחרונה ב- 1989 והוא מדבר מפורשות על המשך המאבק המזוין לשחרור כל "פלשתין". השגריר הפלשתיני בלבנון, עבאס זכי, הנמנה על הנהגת הפתח אמר לאחרונה, כי לאחר שהפלשתינים יקבלו לידיהם את ירושלים הם "יעיפו" את היהודים מפלשתין.