"שתיקת לבני גרועה ממעשי אולמרט"

בפינתו השבועית בערוץ 7 תוקף עו"ד יורם שפטל את "שתיקת הכבשים" כהגדרתו, של חברי מפלגת קדימה, ובייחוד את שתיקתה של שרת החוץ.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תשס"ח

תוקף. שפטל
תוקף. שפטל

בפינתו השבועית בערוץ 7 תוקף עו"ד יורם שפטל את "שתיקת הכבשים" כהגדרתו, של חברי מפלגת קדימה, ובייחוד את שתיקתה של שרת החוץ.

כזכור, הביטוי היחידי של שרת החוץ בנוגע לפרשה, שנאמר אמש לאחר הקלטת הפינה היה: "קדימה צריכה לקבל החלטות ביחס למה שהיא עושה", "אי אפשר להתעלם מהאירועים של הימים האחרונים. זה לא רק עניין משפטי, זה לא רק עניין פלילי וזה לא רק עניינו האישי של ראש הממשלה. מדובר בשאלות שנוגעות לערכים ולנורמות והשפעתם על אמון הציבור בפוליטיקה הישראלית", אמרה לבני.

"אני מאמינה בקדימה, אך אני חושבת שעלינו להיערך לכל תרחיש, בעיקר לבחירות", לבני הוסיפה: "מאמינה גדולה בפריימריז, אני חושבת שנכון לשתף את מרבית הציבור בהכרעה מי תהיה ההנהגה".

עו"ד שפטל פתח ואמר כי ברורה העובדה כי אולמרט, לא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה אפילו דקה אחת לאחר עדותו של טלנסקי, "עד כדי כך זה ברור עד שאדם מושחת קשות פוליטית כברק, גם הוא חש שהוא לא יכול לשבת בשקט וחייב פומבית ובצורה ברורה לומר שאולמרט חייב ללכת, ולו למשך הזמן שהשערורייה הציבורית תתברר באופן סופי, כי אי אפשר לנהל מדינת בעייתית כמו ישראל מחד ולהתמודד עם קטסטרופה ציבורית כזו, כמו שאולמרט נתון בעיצומה".

עם זאת הוסיף שפטל כי "יש אנשים שבכך ששותקים עושים עצמם יותר גרועים מאולמרט, ואני מתכוון לשתיקת הכבשים של חברי כנופייתו של אולמרט הנקראים 'מפלגת קדימה' למרבה הלעג, ובמיוחד אותם אנשים שמכהנים מטעם הכנופיה כשרים".

"והכי גרועה ומושחתת מכולם היא ציפי לבני, היא הכי גרועה ומושחתת כי לה יש יומרות להופיע בציבור כאשה נקייה מתרגילים והשתיקה שלה אינה אלא תרגיל אחד גדול. היא שותקת מסיבה ברורה. כי היא עדיין לא משוכנעת שעדות טלנסקי תביא לכך שאולמרט ייאלץ להסתלק מכיסאו, ואז אם תאמר את מה שמתחייב שתאמר: שאולמרט חייב ללכת, היא מסכנת את מעמדה בממשלה ואת מעמדה כממלאת מקום ראש הממשלה - מי שאמורה למלא את מקומו כראש הממשלה ברגע שאולמרט יפטור אותנו מנוכחותו בלשכת ראש הממשלה".

שפטל סקר את עדותו הקשה של טלנסקי ותמה על כך ש"למשמע הדברים המצמררים והנוראים הללו לבני שהיא גם בתו של קצין המבצעים האגדי של האצ"ל איתן לבני ז"ל, שותקת ואין לה מה להגיד בעניין, משל מדי יום ביומו אנו מורגלים בדברים כאלה".