מאכילים אותנו לוקשים

כמה זמן ניתן להקפיא אטריות במקפא וכמה זמן אפשר לשמור על פסטה באריזה אטומה * כיצד לחמם צ'יק-צ'אק אטריות קרות וכיצד מפרידים אטריות דבוקות

, כ"ד בתמוז תשס"ח

פסטה
פסטה
פלאש 90
פסטה מקמח מלא היא מקור זמין יותר לסיבים תזונתיים מאשר פסטה מקמח לבן רגיל. הסיבים עוזרים למנוע עצירות, מורידים את רמת הכולסטרול בדם ויכולים להגן על הגוף מפני מחלות מעיים מסוימות. את המלח רצוי להוסיף כשהמים רותחים, שכן למי מלח דרוש יותר זמן כדי לרתוח. חשוב שהמלח יימס לפני הוספת הפסטה, וכך יחדור לתוכה עם המים בזמן הבישול ויתבל את כולה באופן שווה. 
פסטה שעשויה 100 אחוז חיטת דורום אין צורך לשטוף בגמר הבישול מכיוון שהיא אינה מפרישה עודף עמילן בזמן הבישול. המים נותרים צלולים והפסטה לא תידבק.
פסטה באריזה סגורה יכולה להישמר שנים במקום יבש. אחרי פתיחת האריזה חשוב לאחסנה במקום קריר ויבש הרחק ממוצרים כמו אורז, שעועית יבשה או ירקות טריים. פסטה טרייה יש לאחסן במקרר. 
אטריות או מוצרי בצק שבושלו, אפשר לאחסן בתא ההקפאה עד כחצי שנה, בהיותם ארוזים במיכל פלסטיק אטום, עם או בלי רוטב.
בישול ארוך מדי יגרום לאטריות להתרכך יתר על המידה, להיות ספוגיות ולאבד את צורתן.
בעיקרון, אטריות דקות למרק מבשלים כארבע עד שמונה דקות. מקרונים, ספגטים ואטריות עבות מבשלים כשמונה עד חמש עשרה דקות. מוצרי בצק גדולים או עבים יותר מבשלים כעשרים דקות. 
אם האטריות או מוצרי הבצק אמורים לשמש לתבשיל שיעבור תהליך בישול או אפייה נוסף (לזניה, קיגל וכדומה), יש לבשל אותם רק כשליש מזמן הבישול הנקוב (בדרך כלל, 5 דקות בלבד).
אטריות ומוצרי בצק המבושלים במים אינם נדבקים זה לזה אם מוסיפים למי הבישול כף אחת של שמן לכל 2 ליטר מים. במקרה זה אין צורך בשטיפת האטריות במים קרים לאחר הבישול. 
ניתן למנוע את גלישת המים מהסיר שבו מתבשלות האטריות, על ידי תקיעת כף בין הסיר למכסהו. 
ניתן למנוע את גלישת המים מהסיר שבו מתבשלות האטריות על ידי תוספת שומן למי הבישול. ניתן גם למרוח את שוליו הפנימיים של הסיר בחלקו העליון במעט חומר שומני (שמן, חמאה, מרגרינה). 
אטריות או ספגטים שדבקו יחדיו ניתן להפריד על ידי הכנסתם למסננת והצבתה מעל סיר מים רותחים הפולט אדים. ערבוב קל במזלג יפריד את האטריות זה מזה. 
אטריות ומוצרי בצק המבושלים במים מקבלים טעם טוב במיוחד אם מוסיפים למי הבישול בנוסף למלח, גם כף שמן זית וכף אבקת מרק.
כמות קטנה של אטריות שאוחסנה במקרר ניתן לחמם לאכילה, על ידי הכנסתן למסננת ומזיגת מים רותחים מקומקום, על האטריות.