"דאגה ממצוקת הרופאים הכירורגים"

הר"י: אם המדינה לא תפעל בדחיפות לפתרון בעייתם של המקצועות הרפואיים במצוקה, נהיה עדים לקריסת מערכות בתחומים רפואיים נוספים.

בני משה , ט' באב תשס"ח

ד"ר יורם בלשר, יו"ר ההסתדרות הרפואית הביע היום דאגה ממצוקת הרופאים הכירורגים. לדבריו, הר"י מתריעה זה שנים על היווצרותם של מקצועות רפואיים במצוקה – בכלל אלה הכירורגיה הכללית - בהם חסרים תקני כוח אדם. "עבודה קשה ותובענית והעדר תקנים מחד ותנאי שכר גרועים מאידך, גורמים לכך שדור ההמשך מידלל והולך, עד כדי כך שישנם מקצועות רפואיים שבהם לא קיים דור המשך כלל. התוצאה: רופאים מבצעים מספר תורנויות בלתי סביר מדי חודש וסובלים משחיקה קשה".

ד"ר בלשר ציין,ש ההסתדרות הרפואית כללה את פתרון המקצועות הרפואיים במצוקה בין דרישותיה במסגרת בוררות הרופאים המתנהלת עתה. "לצערנו, נוקטת המדינה זה שנים אחדות צעדים שונים ומשונים כדי לעכב את הליך הבוררות, ובכך מחריפה למעשה את המצוקה במקצועות הרפואיים".

"אם המדינה לא תפעל בדחיפות לפתרון בעייתם של המקצועות במצוקה, נהיה עדים לקריסת מערכות במקצועות רפואיים רבים - כמו זו שעליה מתריעים איגוד הכירורגים", הוסיף ד"ר בלשר, "את המחיר ישלמו, למרבה הצער, החולים שיאלצו להמתין זמן רב לקבלת טיפול רפואי".