גרשון הכהן: איני רוצה לצער אנשים

המחאה עזרה: האלוף גרשון הכהן ביטל את השתתפותו ב'פסטיבל התנ"ך' שהיה אמור להתקיים מחר בגוש עציון. הכהן למארגנים: אין ברצוני לצער אנשים.

יערה מייטליס , י"ח באב תשס"ח

האלוף גרשון הכהן ביטל את השתתפותו ב'פסטיבל התנ"ך' שהיה אמור להתקיים מחר במתנ"ס גוש עציון. האלוף הכהן קיבל את ההחלטה בשל המחאה הציבורית נגד השתתפותו ואמר למארגנים: "אין ברצוני לצער אנשים". האלוף גרשון הכהן היה ממונה על ביצוע הגירוש מגוש קטיף לפני שלוש שנים.

לערוץ 7 נודע כי בעקבות החלטת הכהן האירוע כולו בוטל. בהודעת בית ספר שדה גוש עציון נאמר כי "לאחר שהובא לידיעתו של האלוף הכהן דבר המהומה שהתעוררה, הוא הודיע שהוא מוותר על השתתפות באירוע ואנו החלטנו לבטל את האירוע".

"אנו, בבית ספר שדה כפר עציון, מעריכים את מאות החיילים אשר שומרים על היישובים והמסלולים בהם אנו מטיילים, על אף שאינם מסכימים עם ישיבתנו ביהודה ושומרון ולכן איננו יכולים לקבל חרמות ואיומים כלפי קצינים אשר ביצעו פקודות קשות וכואבות ככל שיהיו. לכן, לא נקיים תוכנית אשר נמנע מאלוף בצה"ל להגיע אליה".

עוד נכתב כי "אנו דוחים בשאט נפש את הניסיונות הלא דמוקרטים להחרים קצין בצה"ל, אשר שירת כל חייו את המולדת ומודעים לכך שהקיטוב בעם המתרחש לנגד עיננו אינו "גזירת גורל" ועלינו לעשות הכל כדי למנוע הקמת שתי מדינות לעם אחד, מציאות שנוצרה כחמישים שנה לאחר מלכותו של המלך דוד".

ועדי הפעולה מברכים על ביטול האירוע בכפר עציון בו היה אמור להשתתף האלוף גרשון הכהן, אולם דוחים את הדברים שכתב בעקבות הביטול מנהל בי"ס שדה כפר עציון, ירון רוזנטל.

"תגובת בית ספר שדה כפר עציון היא תגובה שטחית שמתעלמת מסבלם ויגונם של העקורים שנרמסו עד עפר בידי קצינים יהירים מסוגו של האלוף גרשון הכהן", אומרים פעילי הימין.

המחאה החלה ביום ראשון האחרון כשנודע למגורשי גוש קטיף שבמסגרת "פסטיבל התנ"ך" שנערך במרחבי יואב-יהודה, צפוי לנאום הכהן בכנס שייערך בגוש עציון וכותרתו היא "המלך דוד ואני".

מגורשי גוש קטיף ופעילי ימין נוספים מחו נמרצות והפעילו לחצים על מתנ"ס גוש עציון במטרה לבטל את הופעתו של האלוף גרשון הכהן בכנס. כמו כן הם איימו לשבש את האירוע והפיצו עצומה הדורשת לבטל השתתפותו באירוע.

מזל חניה, מגורשת מנווה דקלים, אמרה לערוץ 7 כי "מדובר כאן על אדם שרצח 10,000 איש ואני לא מבינה מדוע מביאים אותו לפאנל. אנשי גוש עציון ממש חיבקו אותנו כשאירע הגירוש, וקשה לי עם זה שמתגלות עכשיו פנים נוספות. אני לא קולטת איך עושים לנו את זה דווקא בשבוע של הגירוש. יש גבול למה שמסוגלים לעשות לנו".