פעילות למען החזרת מדענים לישראל

אוניברסיטת בן-גוריון והמכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב הכריזו על שיתוף פעולה עם עמותת ביואברוד למען החזרת מדענים מהתפוצות לישראל.

טליה רוט , כ"ד באב תשס"ח

אוניברסיטת בן גוריון
אוניברסיטת בן גוריון

שיתוף פעולה חדש נחנך בין אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובין עמותת ביואברוד, הפועלת למען שילוב מדענים ישראלים מרחבי העולם בתעשיה והאקדמיה הישראלית. המטרה היא החזרת מדענים ישראלים מהתפוצות וקליטתם בשורות המחלקות השונות של האוניברסיטה והמכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב. 

במסגרת שיתוף הפעולה תפרסם האוניברסיטה מודעות דרושים למשרות בכירות בפורטל של ביוארברוד: www.BioAbroad.org.il. בנוסף, חוקרים מן האוניברסיטה הנמצאים בשליחות או בשבתון יפגשו עם חברי העמותה והמדענים בכנסים ובאירועים מקצועיים וישמרו על הקשר החשוב לישראל ולאוניברסיטה.

מנהלת המכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב, פרופ' ורדה שושן-ברמץ, ציינה כי "החזרת מדענים לישראל בכלל ולאוניברסיטה והמכון בפרט, צריך להיות יעד לאומי. אני שמחה לקחת צעד מוביל במטרה נעלה זו". חבר הועד המנהל של עמותת ביואברוד, ד"ר דן גינצל, מסר כי העמותה מאגדת בתוכה מאות מדענים ישראלים מחו"ל המעוניינים לחזור ארצה ולהשתלב באקדמיה ובתעשיה. "אני שמח על היוזמה ושיתוף הפעולה עם אוניברסיטת בן-גוריון ומקווה שהוא יביא לשיתופי פעולה נוספים עם אוניברסיטאות וחברות בתחום המדעים והרפואה", הדגיש ד"ר גינצל. 
  
נציין כי בארה"ב שוהים כיום אלפי מדענים, מנהלים ורופאים ישראלים במיטב מכוני המחקר, האוניברסיטאות וחברות מדעי החיים והביוטק. רובם הגדול הגיעו לשם צורך השתלמות אקדמית מתוך מטרה לחזור לישראל בסיומה או לאחר תקופה מוגבלת של צבירת ניסיון אקדמי או תעשייתי.