השבוע הדיון בעתירה נגד רדיו"ש

ביום ה' ידון בג"ץ בעתירת השמאל הקיצוני נגד הקמת תחנת שידור אזורית עבור תושבי יו"ש. תחנת 'רדיו"ש' זכתה במכרז שהוקפא בשל העתירה.

שמעון כהן , ט' באלול תשס"ח

ממתינים לשידור
ממתינים לשידור
ביום חמישי ידון בג"ץ אם לקבל את עתירת השמאל נגד תחנת הרדיו החדשה 'רדיו"ש' האמורה לשדר לשטחי יהודה ושומרון
 
נזכיר כי את העתירה הגישה תנועת השמאל הקיצוני 'גוש שלום' כשטענה כי אין בסמכותו של אלוף פיקוד, המהווה ריבון בשטח, להעניק זכות שידור לאוכלוסיה אזרחית. עוד טענו אנשי התנועה כי מאחורי תחנת הרדיו החדשה עומדים אנשי ערוץ 7 על כן אין לאפשר להם לשדר.
 
כזכור, בעקבות החלטתו של שר התקשורת, אריאל אטיאס, לפני כשנה וחצי להקים שתי תחנות רדיו חדשות, האחת למגזר הדתי ספרדי והאחרת לציבור מתיישבי יו"ש, ניגשו מספר קבוצות למכרז ובהחלטה שהתקבלה על ידי מועצת הרשות השנייה בראשית שנת 2008 הוחלט כי קבוצת 'רדיו"ש' היא הזוכה במכרז.
 
השידורים אמורים היו להתחיל כבר לפני כעשרה חודשים אולם בעקבות עתירת השמאל לבג"ץ הוקפאו המהלכים. זאת על אף שחוזי התקשרות החלו כבר נרקמים מול חברות פרסומיות וכיוצא באלה.
 
יצוין כי החברה הזוכה במכרז היא בשליטה ישירה של עמיחי זיוון זיסהולץ (25% מהמניות) וחברת גלי  הדרום (75%).
 
יו"ר ועדת המכרזים, נורית דאבוש, אמרה אז כי "מדובר במתן מענה אמיתי ומיידי לקבוצת אוכלוסייה חשובה במדינת ישראל המתגוררת באזור ייחודי. אין לי ספק כי העובדה שהקבוצה שזכתה הינה קבוצה מנוסה, מקצועית ופלורליסטית- תאפשר לתחנת הרדיו להצליח".