ישיבה חדשה נפתחה בתל אביב

ישיבה חדשה נפתחה בתל אביב, ישיבת 'נתיבות יצחק' שמה. בנשיאות הישיבה עומד הרב הראשי לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו.

יערה מייטליס , י"ז באלול תשס"ח

פתיחת 'זמן אלול' בעולם הישיבות הביאה בכנפיה בשורה מרעננת לתושבי תל אביב-יפו. הישיבה הגדולה ישיבת 'נתיבות יצחק' קבעה משכנה בעיר העברית הראשונה וקבעה בה יתד של תורה ומוסר בדמותם של עשרות בחורים וציבור אברכים החובשים את ספסלי בית המדרש.

הישיבה, הנושאת את שמו של הרב הראשי וראב"ד תל אביב-יפו -הרב יצחק ידידיה פרנקל זצ"ל, מונהגת תחת שרביט נשיאות חתנו הרב הראשי לשעבר הרב ישראל מאיר לאו. כאשר בראשותה עומדים ראש הישיבה הרב זעליג ברוורמן והמשגיח הרב יונתן אבר, ולצידם הרמי"ם הרב משה קירשטיין והרב צבי יהודה לאו. על תלמידיה נמנים מטובי הלומדים שנקבצו ובאו ממבחר הישיבות ברחבי הארץ.

בית הכנסת המרכזי האשכנזי בשכונת יד אליהו נבחר לשמש כבית המדרש של הישיבה. בבית כנסת זה, הנהנה מפאר עתיק במיוחד, מהדהד קול התורה ברמה מאז ר"ח אלול לשמחתם הבולטת של תושבי האזור אשר חזו בדאבון לב בדלדול הפעילות בו, וכיום צופים הם בהתרגשות בעשייה התורנית הפוריה הנעשית בין כתלי בית הכנסת.

ביום חמישי לפני כשבועיים, ד' באלול, חל יום פטירתו ה-22 של הרב יצחק ידידיה פרנקל זצ"ל ובמסגרת עצרת לזכרו נחוגה פתיחת הישיבה בטקס צנוע. בטקס נשאו דברים נשיא הישיבה וראש הישיבה, ובשמם של רבני השכונה בירך הרב משה מאיה - רב שכונת יד אליהו, וחבר מועצת חכמי התורה אשר ביטא את שמחת התושבים לרגל בואה של הישיבה שגם הציע את עזרתם לכל דבר שיסייע לנוחיותם של בני הישיבה.